Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2.YURTDIŞI TÜRK BİLİM İNSANLARI KURULTAYI TEKNOLOJİ TRANSFERİ TEMASI İLE İSTANBUL’DA TOPLANDI.

2.YURTDIŞI TÜRK BİLİM İNSANLARI KURULTAYI TEKNOLOJİ TRANSFERİ TEMASI İLE İSTANBUL’DA TOPLANDI.18 Temmuz 2013 Perşembe 17:04

Kurultay, 4-5 Temmuz 2013’de Cevahir Otel’de gerçekleşti. Açılış programı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Milli Eğitim Bakanı ve TÜBİTAK Başkanının konuşmaları ile başladı.

Kurultay, 4-5 Temmuz 2013’de Cevahir Otel’de gerçekleşti. Açılış programı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Milli Eğitim Bakanı ve TÜBİTAK Başkanının konuşmaları ile başladı. I. oturumda TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr. Yücel ALTUNBAŞAK ‘’Türkiye’nin BTY Vizyonu ve Kaydedilen Gelişmeler’’ konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Teknoloji Transferi Temalı Kurultayın sonraki oturumları, ‘’Teknoloji Transferi’’ , ‘’Eğitim’’, ‘’Sağlık’’ ve ‘’Enerji’’ başlıkları ile yuvarlak masa toplantıları şeklinde 3 oturum halinde devam etti. 5 Temmuz 2013’de 6. Oturum aksiyon planlarının sunulması ve genel değerlendirme şeklinde gerçekleşti. Kapanış oturumunda Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN bir konuşma yaptılar.

Toplantıya Selçuk Üniversitesi’ni temsilen Rektör Yardımcısı Prof.Dr. M.Musa ÖZCAN ve Selçuk Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Proje Yürütücüsü Prof.Dr. Bayram SADE ve Selçuk Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Yeliz ERENLER katılarak, görüşlerini ve önerilerini dile getirdiler. Yurtdışından gelen bilim insanları ile görüş alışverişinde bulunma imkanı buldular.

 

2.20130718170939.jpg

Okunma Sayısı: 2346
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya