Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

3. TEKNOPARKLAR ZİRVESİ YAPILDI

3. TEKNOPARKLAR ZİRVESİ YAPILDI12 Kasım 2006 00:00

3. Teknoparklar Zirvesi 3-4 Kasım tarihlerinde İstanbul'da yapıldı

3. Teknoparklar Zirvesi 3-4 Kasım tarihlerinde İstanbul'da yapıldı.
 
IEEE Boğaziçi ile IEEE ODTÜ Öğrenci Kolu ‘nun birlikte düzenlediği ve İstanbul Ticaret Odası (ITO)’nun destek verdiği, 3. Teknoparklar Zirvesi bu kez İstanbul’da yapıldı.
 
Zirvede bir konuşma yapan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Ar-Ge Genel Müdürü Ziya Karabulut: 2003 yılından bu yana Türkiye'de 2 olan teknopark sayısının 22'ye, teknoparklardaki firma sayısının 67'den 550'ye, teknoparklardaki nitelikli AR-GE personeli sayısının ise 100 kişiden 800 kişiye yükseldiğini belirterek teknoparklarda yürütülmekte olan AR-GE proje sayısının ise 200'den 2 bin 500'e çıktığını dile getirdi.
 
Teknokentler Zirvesinde Konya Teknokent'i proje Birim Yöneticisi Doç.Dr. Kenan Peker ve Teknik Birim Yöneticisi Yeliz Erenler temsil etti. Zirveye Selçuk Üniversitesi IEEE Topluluğundan 10 öğrenci katıldı. 
 
Zirvede, Konya, Mersin, Erciyes, Batı Akdeniz  Teknopark  temsilcileri kendi uygulamaları hakkında,  Uluslararası Bilim Parkları  Birliği  Dönem Başkanı Raivo Tankivi teknopark kavramı ve teknopark modelleri konusunda,  Technopolis Plc. Finlandiya temsilcisi Teppo Ketula   Finlandiya'daki Teknopark Modeli hakkında birer sunum yaptılar.  
 
Zirvede Konya Teknokent Proje Birim Yöneticisi Doç.Dr. Kenan Peker "Teknopark İşletmeciliğinde Konya Teknokent Yaklaşımı" başlıklı bir sunum yaparak Konya Teknokent'in faaliyetleri hakkında bilgi sundu.
 
Teknoparklar Zirvesi hakkında bilgi için:  www.teknozirve.org.tr 
Teknopark İşletmeciliğinde Konya Teknokent Yaklaşımı Sunusunu indirmek için: http://www.teknozirve.org.tr/files/documents/KonyaTeknokent.ppt 
 
 
Okunma Sayısı: 1512
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya