Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

8. ULUSAL ÜSİMP KONGRESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI.

8. ULUSAL ÜSİMP KONGRESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI.19 Haziran 2015 Cuma 20:33

8. Ulusal ÜSİMP Kongresi Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde 9 - 10 Haziran 2015 tarihinde saat 09.30-18.00 arasında Rixos Otel Konferans Salonunda Gerçekleştirildi.

 

 

 

8. Ulusal ÜSİMP Kongresi Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde 9 - 10 Haziran 2015 tarihinde saat 09.30-18.00 arasında Rixos Otel Konferans Salonunda Gerçekleştirildi.

2007 yılında kurulan Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP),

·         Ülkemizde tüm kesimler arasında üniversite-sanayi işbirliği farkındalığını artırmak,

·         Üniversitelerimizde üretilen bilgi ve teknolojilerin toplumsal katkıya dönüşebilmesinde önemli bir unsur olan “Üniversite-Sanayi işbirliği Arayüz Ofislerinin” kurulmasına, gelişmesine destek olmak, bölgesel ve ulusal Ar-Ge ve yenilik stratejilerinin oluşturulmasına katkıda bulunmak misyonu ile 2008 yılından bu yana Ulusal Kongre’ler düzenlemektedir.

8. Ulusal ÜSİMP Kongresi Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde 9 - 10 Haziran 2015 tarihinde saat 09.30-18.00 arasında Rixos Otel Konferans Salonunda 2 gün 6 oturum şeklinde gerçekleşmiş olup 3 uluslararası konuşmacı olmak üzere toplam 28 konuşmacı davet edilmiştir. Konuşmacıların 5’i açılış Konuşmaları, 5’i moderatör ve 19’u davetli konuşmacı olarak çağırılmıştır.

Konferansa  Selçuk Üniversitesi ile birlikte 39 farklı Üniversiteden, 33 farklı TTO ve Ar-Ge merkezlerinden 19 farklı Kamu Kurumu ve Sivil Toplum Kuruluşlardan toplam 225 kişi kayıt yaptırmış olup,  katılımcıları kurumlarına göre incelediğimizde %47,1’i üniversitelerden, %37,3’ü TTO ve Ar-Ge merkezlerinden, %9,3’ünün Kamu Kurumlarından ve %6,3’nün diğer birimlerden kayıt yaptırdığı görülmüştür.

Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmiş olan 8. ÜSİMP Ulusal Kongresi’nin hedefi, Bilim ve Teknoloji Politikaları ve Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu kararlarının sürdürülebilir gelişimine katkı sağlayacak AR-GE ve Yenilik Ekosistemin tüm aktörlerini; özel sektör, yükseköğretim ve eğitim sistemi ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirme hedefini gerçekleştirdi.

Seçkin konuşmacıların deneyim paylaşımında bulunduğu kongrede;

•             ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNDE SON 40 YIL

•             ULUSLARARASI EKOSİSTEMLERDE GELİŞİM SÜREÇLERİ

•             POLİTİKA KARARLARI ve UYGULAMALARIN ETKİ DEĞERLENDİRMESİ

•             SANAYİNİN GÖZÜNDEN SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜSİ

•             ETKİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN INSAN KAYNAKLARI

ana temaları ulusal boyutta somut öneriler getirilebilmek amacıyla oturumlar gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarını sırasıyla Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Süleyman SOYLU, ÜSİMP Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamit SERBEST, Konya Sanayi Odası Başkan Vekili Veli TEKELİOĞLU ve Karatay Üniversitesi Rektörü ve ÜSİMP 2015 Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Bayram SADE ve Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı GÖKBEL,  tarafından gerçekleştirildi.

ÜSİ GELİŞİM SÜREÇLERİ” oturumu Senior Research Fellow,Institute of Economics - Centre for Economic and

 Regional Studies, Hungarian Academy of Sciences Dr. Atilla HAVAS’ın konuşması ile gerçekleştirildi.

 

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNDE SON 40 YIL”   başlıklı oturum TÜBİTAK TEYDEB Kurucu Başkanı ve Geçmiş Dönem TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Cemil ARIKAN moderatörlüğünde, Geçmiş Dönem TÜBİTAK Başkanı ve Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tosun TERZİOĞLU, Geçmiş Dönem Otomotiv Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri  Prof. Dr. Ercan TEZER ve Geçmiş Dönem TTGV Yönetim Kurulu Üyesi Uğur YÜCE’ nin  konuşmalarıyla gerçekleştirildi.

“ULUSLARARASI EKOSİSTEMLERDE GELİŞİM SÜREÇLERİ” başlıklı oturum INOMER Rekabet ve Kalkınma için Inovasyon Merkezinden  Şirin ELÇİ moderatörlüğünde, TOBB  Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahu GRÜBER, MindBridge Partners, Co-founder, CEO’SU  Dr. Esin SILE’yi ve  Business Innovation Consultant’dan Prof. Dr. Krzysztof ZASİADŁY’nin konuşmalarıyla gerçekleştirild

“POLİTİKA KARARLARI ve UYGULAMALARIN ETKİ DEĞERLENDİRMESİ” başlıklı oturum ASO Genel Sekreteri Doç. Dr. Yavuz CABBAR moderatörlüğünde, TÜBİTAK BTYP Daire Başkanı Yasemin ASLAN, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Hülya ÖZTOPRAK YILMAZ’I, Kalkınma Bakanlığı Özgür Kadir ÖZER ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan MANDAL’ın konuşmalarıyla gerçekleştirildi.

“SANAYİNİN GÖZÜNDEN SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜSİ” başlıklı oturum Karatay Üniversitesi Rektörü ve Konya Teknokent Önceki Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bayram SADE moderatörlüğünde, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan AYDIN, Savunma Sanayi Müsteşarlığı Daire Başkanı Bilal AKTAŞ, Çankaya Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin GÜVENÇ ve Koç Üniversitesi, Rektör Yardımcısı Danışmanı ve Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi Yönetici Direktör Enis ERKEL’in konuşmalarıyla gerçekleştirildi.

“ETKİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN INSAN KAYNAKLARI” başlıklı oturum Ege Üniversitesi EBİLTEM-TTO MüdürüProf. Dr. Fazilet Vardar SUKAN  moderatörlüğünde, Aselsan Genel Müdür Yardımcısı  Dr. Hüseyin YAVUZ, Boğaziçi Üni. Yaşam Bilimleri ve Tek. Uyg. ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Rana SANYAL TÜBİTAK TEYDEB Teknoloji Transfer Mekanizmaları Destek. Gr. Kom. Sekreteri Ahmet Rıza BALIM ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erhan AKIN’ın konuşmalarıyla gerçekleştirildi.

“TTO’LARDA  EKOSISTEM KAYNAKLI  EKSIKLIKLER VE SORUNLAR” başlıklı oturum ÜSİMP Yürütme Kurulu Başkanı PROF. DR. Hamit SERBEST moderatörlüğünde,  TTO temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi

 

Etkinliğin içerik duyurusu ve kayıt sayfası: http://www.usimpulusalkongre.org/About.aspx

 

 

usimp_2015_01.jpg

 

usimp_2015_02.jpg

 

usimp_2015_03.jpg

 

usimp_2015_04.jpg

 

usimp_2015_05.jpg

 

Okunma Sayısı: 5687
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya