Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AB GİRİŞİMCİLİK VE YENİLİK PROGRAMI ÇAĞRISI YAPILDI

AB GİRİŞİMCİLİK VE YENİLİK PROGRAMI ÇAĞRISI YAPILDI20 Ocak 2009 00:00

Avrupa Birliği 2007-2013 yılları arasında KOBİ'lere ve işletmelere yönelik olarak "Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programını”-CIP uygulayacak. Girişimcilik ve Yenilik Programı “Yenilik (Innovation) Projeleri” kapsamında 3 yeni çağrıya çıkıldı.

Avrupa Birliği 2007-2013 yılları arasında KOBİ'lere ve işletmelere yönelik olarak "Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programını”-CIP (Competitiveness and Innovation framework Programme) uygulayacak. Programın 1. alt bileşeni olan Girişimcilik ve Yenilik Programının (EIP- Entrepreneurship and Innovation Programme) yurt içindeki koordinasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılmaktadır.

Programa ilişkin bilgilere http://ec.europa.eu/cip/index_en.htm web adresinden veya https://www.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfaNo=3783 internet adresinden ulaşılabilmektedir. 

Girişimcilik ve Yenilik Programı “Yenilik (Innovation) Projeleri” kapsamında 3 yeni çağrıya çıkılmıştır. Çağrılara ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır; 

1. Pazar Liderliği Girişiminin Desteklenmesinde Kamu İhale Ağları: Yenilikçi Ürün ve Hizmetlere Talebin Desteklenmesi” (Public Procurement Networks in support of the Lead Market Initiative: encouraging demand for innovative goods and services) 

2. “Avrupa Innova: Kümeler, Bilgi Yoğun Hizmet Sektörleri, Eko-İnovasyon için Avrupa Yenilik Platformu ve Yenilik Desteği İçin Yeni Araçlar ve Hizmet Kavramlarının Geliştirilmesi”  

(Europe INNOVA: European Innovation Platforms for trans-national cluster cooperation, knowledge-intensive services, eco-innovation and the promotion of novel tools and service concepts for innovation support) 

  http://ec.europa.eu/enterprise/funding/files/themes_2008/calls_prop.htm

  • Projeye son başvuru tarihi: 12 Şubat 2009 

3. “Pro Inno Avrupa:İnovasyonun Desteklenmesi İçin Sınırötesi İşbirliğinin Teşviki” (PRO INNO Europe: Fostering trans-national cooperation on support for innovation) 

İletişim için:                                                   

Derya KEKEÇ  Tel: 0 312 219 65 00-3009  e-posta: derya.kekec@sanayi.gov.tr   

 

 Elif KUTAYTel: 0 312 219 65 00-3036e-posta: elif.kutay@sanayi.gov.tr

 

Okunma Sayısı: 2925
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya