Etkinlik Takvimi - KARİYER PROGRAMI

CoderSurvivor Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı
Diğer Etkinlikler
Etkinlik Programı
Tarih Saat
01 Temmuz 2012 09:00

Konya Teknokent Akademi tarafından düzenlenen CoderSurvivor Bilişim uzmanı Yetiştirme Kampı ülkemizin eksikliğini duyduğu nitelikli bilişim uzmanlarını yetiştirmeyi amaçlıyor. Konya Teknokent BT firmaları ile Türkiye"deki büyük BT kuruluşlarının desteğiyle düzenlenen CoderSurvivor"a  yazılım uzmanı olmak isteyen üniversite öğrencileri ve mezunlarının katılımı bekleniyor. 

Konya Teknokent Akademi, tarafından düzenlenen CoderSurvivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı"na katılan üniversite öğrencileri/mezunları 1 Temmuz-30 Ağustos tarihleri arasında 2 aylık bir eğitime tabi tutulacak.

CoderSurvivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı"nı başarıyla tamamlayan katılımcıların program yürütücüsü ve sponsoru olan bilişim firmaları birlikte çalışma fırsatını değerlendirmek üzere görüşmeleri sağlanacak, bu yolla bilişim sektörüne yeni uzmanlar kazandırılması sağlanacak.

Potansiyel işverenlerin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan CoderSurvivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı eğitim içeriği potansiyel işverenlerin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturuldu. Program kapsamında eğitim verecek uzmanlar ülkemizin önde gelen bilişim teknolojisi firmalarının eğitim departmanlarından ve başarılı yerel bilişim şirketlerinden temin edilecek. Böylece, katılımcılara BT sektörü kuruluşlarının istek ve ihtiyaçları doğrultusunda bir nitelik profili kazandırılacak.

CoderSurvivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı"nı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilecek.

Eğitim kapsamında: gezi, spor müsabakası, kokteyl, yemek, seminer, oyun vb. sosyal, kültürel ve bilimsel etkinlikler yer alacak.

CoderSurvivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı bilişim uzmanı olarak yetişmek isteyen, öğrenme heyecanı olan, üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar programlama, elektrik- elektronik mühendisliği programı öğrencileri/mezunları ile bilişim dışında bir alanda eğitim almış olup bilişim uzmanı olma isteği ve heyecanı taşıyan üniversite öğrencileri ve mezunlarına açık. Zorunlu yaz stajını bir bilişim sektörü kuruluşunda yapmak isteyen bilişim teknolojisi alanında öğrenim gören üniversite öğrencileri Konya Teknokent"teki bilişim firmalarının bünyesine stajyer olarak kabul edilerek CoderSurvivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı"na katılabilecek.

Programın sponsorları: Turkcell, Rixos Hotel, ATİKER, Selçuk Üniversitesi, Mevlana Üniversitesi.

Programın Basın Sponsorluğunu ise KONTV yapıyor.

© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya