Etkinlik Takvimi - TANITIM TOPLANTISI

TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ TANITIM VE MOTİVASYON TOPLANTISI
Diğer Etkinlikler
Etkinlik Programı
Tarih Saat
03 Kasım 2010 10:30

 

Konya Teknokent ve Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü işbirliği ile düzenlenen "Teknogirişim Sermaye Destek Programı Tanıtım ve Motivasyon Toplantısı" yarın saat 10:30"da Selçuk Üniversitesinde yapılacak. Toplantıda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı uzmanları Teknogirişim Sermaye Destek programın uygulanması ile ilgili bilgiler vererek soruları cevaplandıracak. Uzmanlar, Teknogirişim adaylarının müracaat dosyası hazırlarken sıklıkla yaptıkları hatalardan örnekler vererek müracaatta dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde duracak. Toplantıya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Araştırma Geliştirme Genel Müdürlüğünden Şube Müdürü Gülgün Çelik ile uzman Burcu Karaman ve Emrah Koraman konuşmacı olarak katılıyor.

TEKNOGİRİŞİM Sermaye Desteği, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 5746 Sayılı Kanun çerçevesinde veriliyor. Destek programı kapsamında üniversite son sınıf öğrencisi veya mezunu olan girişimci adaylarının teknoloji ve yenilik odaklı  iş fikirlerini yüksek katma değerli üretim ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli olan girişimlere dönüştürebilmeleri için yüzbin TL"ye kadar çekirdek sermaye desteği  sağlanıyor. TEKNOGİRİŞİM Sermayesi Desteği ile ülkemizde nitelikli girişimciliğin özendirilmesi, üniversite mezunu nitelikli girişimci adayları tarafından uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve süreçleri geliştirebilen işletmelerin oluşturulması hedefleniyor. Sağlanan destek risk sermayesi desteği olduğundan başarısızlık durumunda her hangi bir tazminat veya geri ödeme söz konusu olmuyor.

TEKNOGİRİŞİM Sermayesi Desteği; örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olan ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok beş yıl önce almış girişimci adaylarına verilebilmektedir. 

© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya