Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AMARTİS'TEN SAĞLIK SEKTÖRÜNE TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER

AMARTİS'TEN SAĞLIK SEKTÖRÜNE TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER23 Ağustos 2011 Salı 15:08

Amartis Medikal'in Konya Teknokent'teki Ar-Ge biriminde geliştirilen yüksek teknoloji ürünleri sağlık sektörüne önemli katkılar sağlıyor

2008 yılından bu yana Konya Teknokent bünyesinde Ar-Ge faaliyetlerine devam eden Amartis Medikal, geliştirdiği ileri teknoloji ürünleriyle sağlık sektörüne önemli katkılar sağlıyor.  Meram Tıp Fakültesi Hastanesi, Konya Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi, S.Ü.Diş Hekimliği Fakültesi başta olma üzere birçok devlet hastanesi ve özel hastane Amartis Medikal’in geliştirdiği yeni ve yüksek teknoloji ürünlerini kullanıyor.

Amartis Medikal Konya Teknokent’teki Ar-Ge biriminde TÜBİTAK ve SANTEZ tarafından da desteklenen, Fiziksel Engelliler İçin Dış-İskelet Robot Geliştirilmesi ve  Radyolojik Görüntülerin Transferi İçin PACS-RIS-HIS Sistemi Geliştirilmesi projelerini yürütüyor.

Amartis Medikal, Konya Teknokent’te yürüttüğü PACS projesi kapsamında radyolojik film bağımlılığını ortadan kaldıran DICOM-CD robot yazılımı geliştirerek tıbbi görüntüleme merkezlerinin hizmetine sunmuş bulunmakta.

Amartis Medikal’in yürüttüğü APACS projesi kapsamında  geliştirilen DICOM iş istasyonu yazılımı, genişletilebilir esnek yapısı ve kolay kullanımı ile her türlü radyolojik görüntü saklama ve iletişim ihtiyacına karşılık verebilecek bir uygulama.

 

Okunma Sayısı: 9046
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya