Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AR-GE PROJE ÖNERİLERİ ARGEPP 2008’DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

AR-GE PROJE ÖNERİLERİ ARGEPP 2008’DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI16 Haziran 2008 00:00

Yenilikçi ve inovatif projeler, yeni ürünler ve yeni süreçler arayışı içindeki sanayici ve işadamlarına yönelik olarak düzenlenen ARGEPP 2008 Ar-Ge Proje Pazarı-Poster Sunuş Programında akademisyenler ve araştırmacıların hazırladığı Ar-Ge proje önerileri

Nitelikli Ar-Ge projeleri üretmek amacıyla TÜBİTAK-TEYDEB desteğiyle düzenlenen ARGEPP 2008 Ar-Ge Proje Pazarı-Poster Sunuş Programı 14 Haziran günü saat 9:30’da Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapıldı. 
 
 Çok yoğun katılımla gerçekleştirilen ARGEPP 2008 Ar-Ge Proje Pazarı-Poster Sunuş Programına yenilikçi ve inovatif projeler, yeni ürünler ve yeni süreçler arayışı içindeki sanayici ve işadamlarının yoğun katılımı olduğu gözlendi.
 
 Bir amacı da Üniversitelerde üretilen bilginin teknolojiye dönüştürülerek ticarileştirilmesi olan ARGEPP 2008 Ar-Ge Proje Pazarı-Poster Sunuş Programında akademisyenler ve araştırmacıların hazırladığı  77 adet Ar-Ge proje önerisi pazara sunuldu.
 
 ARGEPP 2008 Ar-Ge Proje Pazarında  akademisyen ve araştırmacılar özgün proje fikirlerini özgün ürünler ve teknolojilere sahip olabilmek için Ar-Ge ortaklığı arayışındaki üretim ve hizmet sektörü temsilcilerine sunma fırsatı buldu. Proje Pazarında Ar-Ge projesi hazırlamak isteyen sanayici ve işadamları ile öğretim üyeleri ile bir araya gelerek müşterek Ar-Ge projeleri üretmek için görüşmeler yapma fırsatı buldu.  
 
ARGEPP 2008 açılış konuşmasını yapan Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih Botsalı, “ Günümüz rekabet koşullarında Ar-Ge ve inovasyonun, işletmelerin rakiplerinin her zaman bir adım önünde olabilmek için ihtiyaç duyduğu stratejik araçlar haline geldiğini anlatan Prof.Dr. Botsalı, “Yaptığı işe ve ölçeğine bakılmaksızın tüm işletmeler varlığını sürdürebilmek için inovasyon ve Ar-Ge faaliyetlerine önem vermek, iş ortamında inovasyonu hakim kılmak, Ar-Ge faaliyetlerini işletmelerinde hiç kesintiye uğramayan önemli bir fonksiyon haline getirmek zorundadır” diye konuştu. 
 
Konya Teknokent'in son 4 yılda üniversite- sanayi işbirliği kapsamında büyük ilerlemeler kaydettiğini anlatan Konya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kara, Konya Ticaret Borsası olarak yeni projelerde yer almak istediklerini, bu konuda akademisyenler ortak proje üretebileceklerini söyledi. 
 
Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Konya Teknokent'in Selçuklu İlçe sınırları içerisinde olduğunu belirterek Teknokent’in çalışmalarına destek vermek üzere ı Konya Teknokent’e sembolik bir sermaye ile ortak olmak istediklerini ifade etti.  

 

ARGEPP 2008 AR-Ge Proje Pazarına sunulan proje fikirlerini içeren kitapçığı indirmek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız. 

AR-GE PROJE ÖNERİLERİ ARGEPP 2008’DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI için ek dosya

Okunma Sayısı: 1730
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya