Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AVRUPA GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLÜ TÜRKİYE'YE

AVRUPA GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLÜ TÜRKİYE'YE01 Ağustos 2011 Pazartesi 00:43

KOSGEB tarafından seçilen “Birlikte Daha Fazlasını Yapabiliriz” projesi Budapeşte’de gerçekleştirilen Avrupa Komisyonu 5. Avrupa Girişimcilik Ödül töreninde Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

KOSGEB İdaresi Başkanlığı tarafından seçilerek Avrupa Komisyonuna ülkemiz adına gönderilen Düzce Üniversitesinin ''Birlikte Daha Fazlasını Yapabiliriz'' projesi; Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

 

Avrupa KOBİ Haftası etkinliklerine aktif olarak katılan KOSGEB’in çabaları sonucunda dahil olunan Avrupa Girişimcilik Ödülü Yarışmasına, Türkiye adına gönderilen “Birlikte Daha Fazlasını Yapabiliriz” projesi, 29 Avrupa ülkesinden gelen 399 proje ile yarıştı.

 

Avrupa Komisyonu tarafından 24-25 Mayıs 2011 tarihlerinde Budapeşte’de gerçekleştirilen 5. Avrupa Girişimcilik Ödülü töreninde; KOSGEB tarafından seçilen “Birlikte Daha Fazlasını Yapabiliriz” projesi ulusal, bölgesel yada yerel düzeyde özellikle gençler ve kadınlar arasında girişimcilik ruhunu ve kültürünü oluşturmayı amaçlayan faaliyet ve uygulamaları içerdiği için “Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi”kategorisinde birincilik ödülünü aldı.

 

KOSGEB İdaresi Başkanlığı tarafından seçilerek ülkemiz adına gönderilen Düzce Üniversitesinin ''Birlikte Daha Fazlasını Yapabiliriz'' projesi, Düzce’nin Yığılca ilçesinin sosyoekonomik kalkınmasında arıcılığın ve bal üretim ormanlarının etkili bir şekilde değerlendirilmesini hedefliyor. Proje ile Yığılca'da bilinçli arıcı sayısının artırılması, arıcılığa yeni başlayacakların eğitilmesi, genç işsizlerin, ev kadınlarının ve bedensel özürlülerin arıcılığa teşvik edilmesi, Yığılca'da üretim kapasitesini artırmaya yönelik bal üretim ormanlarının kurulması ve arıcılığın Yığılca'nın sosyal, ekonomik kalkınmasında etkili bir faaliyet haline dönüştürülmesi öngörülüyor.

 

Okunma Sayısı: 2602
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya