Başvuru Koşulları

Konya Teknokent’e sadece Ar-Ge faaliyeti yürütmek üzere müracaat eden şahıs şirketleri veya sermaye şirketleri kabul edilir.
 
Teknokent’te bir Ar-Ge birimi oluşturmak isteyen kuruluşlar şirketinin merkezini Teknokent’e taşıyabileceği gibi sadece şirketinin bir şubesini de açabilir.
 
Teknokent’e kabul firma bazında değil proje bazında yapılır. Yani Konya Teknokent’te şirketinin merkezini veya şubesini açmak isteyen kişi veya kuruluşların üzerinde çalışacağı bir Ar-Ge projesi olması gerekir. Ar-Ge projesinin 4691 sayılı yasaya ve uluslararası normlara uygun bir Ar-Ge projesi olup olmadığı konuyla ilgili uzmanların yer aldığı bir hakem heyeti tarafından değerlendirilir.
 
 Sadece hakem heyetinin Teknekent’e kabul edilebilir bulduğu projeler Teknokent’e kabul edilir. TÜBİTAK, TTGV, FP7, KOSGEB, SANTEZ, bakanlıklar vb. kuruluşların desteklemeye değer bulduğu projeler başka bir değerlendirmeye tabi tutulmadan   Teknokent’e kabul edilir.
 
Teknokent’e kabul edilecek firmalarda aşağıdaki genel nitelikler aranır:
-  Ülkemizin uluslararası arenada ekonomik ve teknolojik rekabet gücünü artırıcı niteliklere sahip olmak ve bu amaca yönelik etkin ARGE ve yazılım geliştirme çalışmaları yürütmek.
- ARGE ve yazılım geliştirme çalışmaları ile ülkenin ileri teknoloji üretebilme potansiyeline katkı sağlamak,
-  Yazılım geliştirme ve ARGE çalışmalarını fiilen yapıyor olmak ya da yapabilecek kapasitede olmak,
-  Başta Selçuk Üniversitesi olmak üzere üniversiteler ve araştırma merkezleri ile işbirliği geliştirme arzusu ve çabası içinde olmak,
-    Girişimcilik ve yenilikçilik özelliklerine sahip olmak,
-    Çevreye duyarlı olmak ve zarar vermemek.
 
Teknokent’e kabul edilecek firmalarda aşağıdaki niteliklerin olması beklenilir:
-    Bölgesel ve ulusal sürdürülebilir kalkınma unsurlarına katkı sağlaması beklenilir.
-    Başta Selçuk Üniversitesi olmak üzere üniversite mezunu nitelikli iş gücüne cazip istihdam olanakları sağlaması beklenilir,
-    Teknokentte faaliyet gösterecek firmalar ve bu firmaların yöneticilerinin sosyal adalete inanmış, çevreye, insan ve çalışan haklarına saygılı, mesleki etik değerleri güçlü, topluma örnek nitelikte olmaları beklenir.
 
 
 
 
 
 
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya