Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÇEVRE İÇİN TASARIM ÖDÜLLERİ VERİLDİ

ÇEVRE İÇİN TASARIM ÖDÜLLERİ VERİLDİ15 Haziran 2011 Çarşamba 23:53

Bu yıl “Çevre için Tasarım” temasıyla düzenlenen “Nazif Yardımcı 2011 Proje Yarışması”nın ödül töreni yapıldı.

Bu yıl “Çevre için Tasarım” temasıyla düzenlenen “Nazif Yardımcı 2011 Proje Yarışması”nın ödül töreni 15 Haziran günü Selçuk Üniversitesi Halil Cin Konferans Salonunda yapıldı.

 

Ödül törenine Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.  Şefik Bilir, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr.  Cevat İnal, Mesleki Eğitim Fakültesi Dekanı Kadircan Özkan, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı, bölüm başkanları, öğretim üyeleri ve öğretim elemanları, Yardımcı Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Nazif Yardımcı’nın eşi Saime Yardımcı, çocukları Mine Yardımcı Erdal, Tevfik Yadımcı ile öğrenciler ve konuklar katıldı.

 

Ödül töreninde bir konuşma yapan Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Bilir, “Bulunduğu topluma çok değerli hizmetler sunmuş, sosyal projeler geliştirmiş, topluma yol gösterici davranışlarda bulunan merhum işadamı Nazif Yardımcı'yı bu yarışma vesilesiyle anıyoruz. Bu proje rutin olarak sürdürdüğümüz eğitime çok anlamlı katkılar sağladı. Yarışmada ödüle layık görülen projeler, teknik anlamdaki başarıların ötesinde çevreye olan zararları da en aza indirecek ürünlerin AB ölçütlerinde projelendirilmesi açısından çok önemlidir. Başarılı olan öğrencileri tebrik ediyorum” dedi. Selçuk Üniversitesi'nin son yıllarda çok büyük aşamalar kaydettiğini dile getiren Prof. Dr. Bilir, “Üniversitemiz artık sıradan bir üniversitenin dışında Türkiye'nin sayılı üniversiteleri arasında yer almaktadır. Üniversitemiz YÖK'ün 2009 yılı istatistiklerine göre uluslar arası yayın sayısında 9'uncu sırada iken, henüz açıklanmayan 2010 yılı verilerine göre 7 ya da 6'ncı sıraya yükseldiğini tahmin ediyoruz. Bu anlamda pek çok üniversiteyi geride bıraktık” diye konuştu.

SÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevat İnal, 17 öğrencinin katıldığı yarışmada 14 öğrencinin projesinin değerlendirildiğini ve 7 projenin de ödüle layık görüldüğünü açıkladı.

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatih Botsalı ise bu yarışmanın amacının doğal çevrenin korunması, çevre kirliliğinin önlenmesi, geri dönüşümün sağlanması, doğal kaynakların rasyonel kullanımına katkı sağlanması olduğunu bunların yanı sıra üniversite öğrencilerinin meslek yaşamlarında doğal çevre için neler yapabilecekleri konusunda fikir sahibi olmalarını sağlamak olduğunu vurguladı.

Yardımcı Holding Yönetim Kurulu adına konuşan Saime Yardımcı, bu yarışmanın merhum eşi adına düzenlenmesinden onur duyduğunu belirterek, “O meslektaşlarına her zaman 'Mesleğini sev, ne yaparsan yap ama en iyisini yap' telkininde bulunurdu. Hayatı boyunca ilkeli yaşadı. Hoşgörü ve vefa onun en önemli özelliklerindendi. Burada onu anmamıza katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler ile mansiyon ödülü alan Hasan Gündoğan, Ömer Bulut, Gül Tokay, Eda Tomurcuk, Gülşah Aslım ve Oğuzhan Özcan'a da birer notebook hediye edildi. Daha sonra yarışmada dereceye giren projeler açıklanırken sahiplerine de ödülleri verildi. 'Yeşil Çatı İşlevleri' başlıklı projesiyle birinci olan Cenk Azer Erdağı 3.000 TL, 'Siyanür Adsorpsiyonu' başlıklı projeleriyle ikinci olan Cihat Eken ile Selçuk Eymir'e 2.000 TL, 'Sürdürülebilir Konut Birimleri' çalışmasıyla üçüncü olan Ayşe Nihal Alodalı'ya ise 1.000 TL ödül verildi.

 

 

 

Okunma Sayısı: 3252
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya