Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CODERSURVIVOR BAŞLADI

CODERSURVIVOR BAŞLADI18 Temmuz 2012 Çarşamba 00:45

Konya Teknokent Akademi tarafından düzenlenen CoderSurvivor Bilişim uzmanı Yetiştirme Kampı başladı.

Konya Teknokent Akademi tarafından düzenlenen CoderSurvivor Bilişim uzmanı Yetiştirme Kampı başladı.  Konya Teknokent BT firmaları ile Türkiye’deki büyük BT kuruluşlarının desteğiyle düzenlenen kampa 60’a yakın bilgisayar mühendisliği öğrencisi katıldı.

Konya Teknokent Akademi, bilişim teknolojisi alanında öğrenim gören üniversite öğrencilerinin/mezunlarının niteliklerini geliştirmek, bilişim teknolojisi dışındaki bir alanda öğrenim alan üniversite öğrencilerini ve mezunlarını bilişim uzmanı olarak yetiştirmek üzere 1 Temmuz-30 Ağustos tarihleri arasında 2 aylık CoderSurvivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı’nı yapılacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Konya Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Fatih Mehmet Botsalı konuyla ilgili olarak "Ülkemizde bilişim teknolojisi alanında faaliyet gösteren firmaların sayısı hızla artmakta, bu artışa paralel olarak ülkemizdeki bilişim uzmanı açığı da giderek büyümektedir. Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada ciddi bir bilişim uzmanı açığı bulunmakta, bu açık, bir çok gelişmiş ekonominin geleceği hakkında soru işaretleri oluşturmaktadır.

Ülkemizi bilişim toplumuna dönüştürerek aydınlık yarınlara taşımada önemli rol üstlenecek, bilişim uzmanı olarak adlandırılan nitelikli insan gücünün büyük bölümü üniversitelerin bilgisayar mühendisliği ve bilgisayar eğitimi bölümleri, enformatik enstitüleri tarafından yetiştirilmektedir. Ancak, üniversitelerin yetiştirdiği bilişim uzmanı sayısı ülkemizi ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalmaktadır. Konya Teknokent Akademi, ülkemizin bilişim uzmanı açığının kapatılmasına bir nebze katkıda bulunmak amacıyla CoderSurvivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı’nı düzenledi.

CoderSurvivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı’nı başarıyla tamamlayan katılımcıların program yürütücüsü ve sponsoru olan bilişim firmaları birlikte çalışma fırsatını değerlendirmek üzere görüşmeleri sağlanacak, bu yolla bilişim sektörüne yeni uzmanlar kazandırılması sağlanacak. ”dedi.

Potansiyel işverenlerin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan CoderSurvivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı eğitim içeriği potansiyel işverenlerin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturuldu. Program kapsamında eğitim verecek uzmanlar ülkemizin önde gelen bilişim teknolojisi firmalarının eğitim departmanlarından ve başarılı yerel bilişim şirketlerinden temin edilecek. Böylece, katılımcılara BT sektörü kuruluşlarının istek ve ihtiyaçları doğrultusunda bir nitelik profili kazandırılacak.

CoderSurvivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı’nı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilecek.

Eğitim kapsamında: gezi, spor müsabakası, kokteyl, yemek, seminer, oyun vb. sosyal, kültürel ve bilimsel etkinlikler yer alacak.

CoderSurvivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı bilişim uzmanı olarak yetişmek isteyen, öğrenme heyecanı olan, üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar programlama, elektrik- elektronik mühendisliği programı öğrencileri/mezunları ile bilişim dışında bir alanda eğitim almış olup bilişim uzmanı olma isteği ve heyecanı taşıyan üniversite öğrencileri ve mezunlarına açık. Zorunlu yaz stajını bir bilişim sektörü kuruluşunda yapmak isteyen bilişim teknolojisi alanında öğrenim gören üniversite öğrencileri Konya Teknokent’teki bilişim firmalarının bünyesine stajyer olarak kabul edilerek CoderSurvivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı’na katılabilecek.

 

Programın sponsorları: Turkcell, Rixos Hotel, ATİKER, Selçuk Üniversitesi, Mevlana Üniversitesi.

 

Programın Basın Sponsorluğunu ise  KONTV yapıyor.

 

 

Okunma Sayısı: 2844
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya