Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ENVANTER KONTROL MERKEZİ KOMUTANLIĞI TEKNİK HEYETİ KONYA TEKNOKENT’TE

ENVANTER KONTROL MERKEZİ KOMUTANLIĞI TEKNİK HEYETİ KONYA TEKNOKENT’TE 21 Kasım 2008 00:00

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Envanter Kontrol Merkezi Komutanlığı’na bağlı bir heyet T.C. Donanması için satın alınmakta olan yedek parça ve işletme malzemelerinin yerlileştirilmesi çalışmaları kapsamında Konya Teknokent’i ziyaret etti.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Envanter Kontrol Merkezi Komutanlığı’na bağlı bir heyet, T.C. donanması için satın alınmakta olan yedek parça ve işletme malzemelerinin yerlileştirilmesi çalışmaları kapsamında bir hafta süreyle Konya’daki sanayi kuruluşlarında incelemelerde bulundu. 
 
Envanter Kontrol Merkezi Komutanlığı Şube Müdürü İk.Bnb. Fatih Koca, Müh.Ütğm.Gökhan Sönmez, Tek.Mlz.Uzm. Hasan Ağır’dan oluşan heyet Konya Teknokent’e de bir ziyarette bulunarak komutanlığın çalışmaları hakkında bilgi verdi. 
 
Ziyaret sırasında komutanlık tarafından temin edilmekte olan yedek parça ve işletme malzemelerinin yerlileştirilmesi çalışmaları kapsamında olası işbirlikleri konusunda görüş alışverişi yapıldı. 
 
Ziyaret sırasında yapılan sunumda Gölcük’te konuşlanmış olan Envanter Kontrol Merkezi Komutanlığının uygulamakta olduğu yerlileştirme programı sayesinde Ekim 2008 itibariyle 9000 yerli firmanın envantere alındığı, bu sayede 23000 kalem malzemenin yerlileştirildiği, yıllık ortalama 2 milyon USD’nin üzerinde tasarruf sağlandığı ifade edildi.
Okunma Sayısı: 2513
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya