Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ESTONYA BÜYÜKELÇİSİ AİVO ORAV KONYA TEKNOKENT’İ ZİYARET ETTİ

ESTONYA BÜYÜKELÇİSİ AİVO ORAV  KONYA TEKNOKENT’İ ZİYARET ETTİ07 Kasım 2009 00:00

Bir dizi ziyaret için Konya’ya gelen Estonya Büyükelçisi Aivo Orav, eşi Mare Orav ve beraberindeki delegasyonla birlikte Konya Teknokent’i ziyaret etti... Konya Teknokent

Bir dizi ziyaret için Konya’ya gelen Estonya Büyükelçisi Aivo Orav, eşi Mare Orav  ve beraberindeki delegasyonla birlikte Konya Teknokent’i ziyaret etti.
 
 Ziyaret sırasında Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı tarafından Konya Teknokent ve faaliyetleri hakkında bir sunum yapıldı. Büyükelçi Orav “ Konya Teknokent’in dünya ile bütünleşme konusunda çabalara ağırlık verdiği belirtildi.  Estonya Türkiye’nin Avrupa Birliğine tam üye olmasına inanmakta ve Türkiye’nin  üyeliğini her zaman desteklemektedir. Ülkelerimizdeki girişimcilerin işbirliği yapması bizim de arzumuzdur. Estonya Bilişim Teknolojisi alanında Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Estonyadaki bilişim sektörü kuruluşları elektronik okul, elektronik seçim, e-devlet gibi uygulamalarda öncü olan ciddi uygulamaları gerçekleştirmiştir. Estonya’da seçimler elektronik olarak yapılmaktadır. Bu uygulama dünyadaki nadir örneklerden biridir. Bu nedenle, Türk firmaları ile Estonya’daki firmalar arasında Bilişim Teknolojisi alanında işbirliğinin geliştirilebileceğini düşünüyorum” dedi.
Okunma Sayısı: 1937
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya