Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EUREKA PROGRAMINA AR-GE PROJE BAŞVURUSU ÇAĞRISI

EUREKA PROGRAMINA AR-GE PROJE BAŞVURUSU ÇAĞRISI18 Ocak 2007 00:00

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 15 ülke tarafından kurulan bugün 38 üyesi olan EUREKA platformunda her ülke kendi destek sistemine göre kendi katılımcılarını destekliyor. Bu kapsamda, Türkiye adına TÜBİTAK bünyesinde yürütülen EUREKA destek sistemine

Açınımı "Uluslararası Pazar Odaklı Sanayi Ar-Ge Ağı" olan EUREKA programı, Ar-Ge projelerini desteklemek amacıyla oluşturulmuş olan Avrupa’da sanayinin verimliliğini ve rekabet gücünü arttırmak için uygulanan bir Ar-Ge destek programıdır.

1985 yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 15 ülke tarafından kurulan EUREKA’ya bugün 38 ülke üyedir. EUREKA programından alınan desteklerle bugüne kadar 2000 civarında proje tamamalanmış olup halen 800 proje devam etmektedir. EUREKA ile 23 milyar Avro tutarında destek sağlanmıştır. EUREKA ile desteklenen projelerde 11.000 civarında sanayi kuruluşu/üniversite ve araştırma merkezi yer almıştır.

EUREKA platformunda her ülke kendi destek sistemine göre kendi katılımcılarını desteklemektedir. Bu kapsamda, Türkiye adına TÜBİTAK bünyesinde yürütülen EUREKA destek sistemine göre, Türkiye’den Ar-Ge projesi sunan katılımcılara yüksek oranda geri ödemesiz Ar-Ge desteği sağlanmaktadır.

Konuyla İlgili olarak TÜBİTAK tarafından gönderilen bir yazıda "Avantajlı destek sistemi yanında, uluslararası işbirliği, ilişkiler ve ar-ge ağlarına ilk elden erişim gibi bir çok yararı nedeniyle Türkiye’den daha fazla katılımın önemli olduğunu düşünmekteyiz.Ekte yer alan dokümanda faaliyet alanınızla ilgili olduğunu düşündüğümüz uluslararası etkinliklere ilişkin bilgiler yer almaktadır. Bu etkinliklere katılımınız, buralarda ilgi alanınızda yer alan diğer ülkelerden katılımcılarla tanışmanıza, proje fikirlerinizi paylaşmanıza ve proje ortaklıkları oluşturmanıza katkıda bulunacaktır. Buradaki etkinliklerle ilgili www.eureka.be EUREKA web sitesinden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.EUREKA ile ilgili bilgi almak için, EUREKA proje başvurusu yapmak için, önerilmiş projelere katılmak veya ortak bulmak için, yürüyen projelere katılım olanaklarını araştırmak için veya söz konusu firma ile iletişime geçmek için aşağıda iletişim bilgileri yazan kişilere başvurulabilir"

denilmektedir.
Bilgi için :

Hüseyin Gören      (E-posta :    huseyin.goren@tubitak.gov.tr     )Mahmut Korkmaz (E-posta :    ahmut.korkmaz@tubitak.gov.tr  )Rıza Seymen         (E-posta :    riza.seymen@tubitak.gov.tr  )                                  Tel    :   0312 467 18 01                                                0312 467 32 95

EUREKA PROGRAMINA AR-GE PROJE BAŞVURUSU ÇAĞRISI için ek dosya

Okunma Sayısı: 1551
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya