Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EUREKA VE FP7 KOBİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

EUREKA VE FP7 KOBİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI        21 Kasım 2008 00:00

Konya Teknokent’teki ve Konya Bölgesindeki KOBİ’lerin EUREKA ve 7. Çerçeve Programından yararlanmasını desteklemek amacıyla TÜBİTAK-Konya Teknokent işbirliği ile düzenlenen “Teknopark Bilgi Günleri" yoğun ilgi gördü.

Konya Teknokent’teki ve Konya Bölgesindeki KOBİ’lerin “EUREKA Ar-Ge Projeleri Destek Programı” ve “7. Çerçeve Programı” kaynaklarından yararlanmasını desteklemek amacıyla TÜBİTAK-Konya Teknokent işbirliği ile düzenlenen “Teknopark Bilgi Günleri- EUREKA ve 7.Çerçeve Programı KOBİ Bilgilendirme Toplantısı” Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapıldı.  
 
Toplantının açılışında bir konuşma yapan Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof.Dr. Fatih M. Botsalı “Konya Teknokent’in en önemli önceliklerinden birisi Konya Teknokent’in ve Teknokent’teki kuruluşların uluslararası ilişkilerini geliştirmek ve zenginleştirmektir. Teknokent’teki firmalarımızın ulusararası ilişkileri ne ölçüde güçlü olursa Teknokentimizde o denli güçlü bir inovasyon altyapısı geliştirilmiş olacaktır. Uluslararası piyasalarda başarılı olacak özgün ürün ve süreçler uluslar arası partnerlerin görev aldığı Ar-Ge çalışmaları sayesinde geliştirilebilmektedir. Bu nedenle, bölgemizdeki KOBİ’lerin önce ülkemizdeki, daha sonra Avrupa’daki daha sonra da tüm dünyadaki büyük kuruluşlar, KOBİ’ler, üniversiteler ve araştırma kurumları ile ortak inovasyon çalışmaları yapması gereklidir.  “Teknokent Bilgi Günleri- EUREKA ve 7.Çerçeve Programı KOBİ Bilgilendirme Toplantısı” nı bu amaçla düzenledik. Toplantının Konya bölgesindeki ve Konya Teknokent’teki firmalarımız ve üniversitemiz adına önemli girişimlerin tetikleyicisi olmasını beklemekteyiz” dedi.
 
Toplantıda TÜBİTAK EUREKA Proje Uzmanları Burak Toparlı ve Duygu Öktem Eureka ve FP7 programları hakkında bilgi vererek bu programlardan yaralanma, projelere ortak olma veya ortak bulma konusunda bilgiler verdiler
 
Toplantıda yapılan sunumları indirmek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:
Okunma Sayısı: 1691
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya