Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Fikirden Projeye Projeden Patente" Buluştayı gerçekleştirildi:

24 Eylül 2014 Çarşamba 20:48

23 Eylül 2014 Salı günü saat 14.00 ‘de Selçuk Üniversitesi İLTEK Binası B Blok Konferans Salonu’nda“Fikirden Projeye Projeden Patente” adlı buluştay gerçekleştirilmiştir.

Konya Teknokent A.Ş./Selçuk TTO, Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Birimi kapsamında başta üniversitemiz Selçuk Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri olmak üzere, diğer KOP Bölgesi üniversitelerinde patent bilincinin ve farkındalığının oluşturulması, vekil eliyle her anlamda güçlü patent müracaatlarının gerçekleştirilmesi ve sonrasında da patentlerin ticarileştirilmesine yönelik faaliyetler yürütmektedir. Bu çerçevede yürütülen PADES programı kapsamında akademisyen ve öğrencilerin projelerinin patentlenebilirlik araştırmaları da gerçekleştirmekte ve 160’ı aşkın patent müracaatından oluşan, ülkemizdeki en büyük patent havuzu ile ilgili faaliyetler yürütülmektedir.

 

20-21 Mayıs 2014 Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 1. Proje Pazarı (SUMOPP) kapsamında yer alan projelerden uzmanlarımız tarafından seçilen 36 adet projenin patentlenebilirlik araştırması da birim faaliyetlerimiz kapsamında gerçekleştirilmiştir.

 

Yapılan araştırma sonuçlarının proje bazlı olarak ilgililerine duyurulması, bu değerli çalışmaların fikri mülkiyet hakları kapsamında korunabilmesi için gerekli başvuru yolları ve PADES’in bu kapsamdaki rolü ile ilgili olarak 23 Eylül 2014 Salı günü saat 14.00 ‘de Selçuk Üniversitesi İLTEK Binası B Blok Konferans Salonu’nda“Fikirden Projeye Projeden Patente” adlı buluştay gerçekleştirilmiştir. Buluştay’da tüm bunların yanı sıra buluş sahiplerinin ve öğrencilerin fikirlerini ticarileştirme konusunda yaşadıkları sorunlar paylaşılmış, Selçuk TTO yetkilileri tarafından çözüm yolları sunulmuştur.

 

sumopp-seruvenleri05_650.jpg

byogl_pcqaa-y7j.jpg

byoiqxccyaacsqp.jpg

byojilkccaadfgg.jpg

Okunma Sayısı: 2740
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya