Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FİKRİ SINAİ MÜLKİYET HAKLARI VE TİCARİLEŞME BİRİMİ İNSAN KAYNAKLARINDA BAŞARILAR:

FİKRİ SINAİ MÜLKİYET HAKLARI VE TİCARİLEŞME BİRİMİ İNSAN KAYNAKLARINDA BAŞARILAR:15 Ocak 2014 Çarşamba 22:50

KONYA TEKNOKENT/SELÇUK TTO FİKRİ SINAİ MÜLKİYET HAKLARI VE TİCARİLEŞME BİRİMİ İNSAN KAYNAKLARINDA BAŞARILAR:

SELÇUK TTO Fikri Sınai Mülkiyet Hakları ve Ticarileştirme Birimi 2009 yılından beri öğrencilerin, akademisyenlerin ve Teknokent firmalarının buluşlarını PADES (Patent Destek Programı) ile desteklemektedir. Şu ana kadar 120 buluş ulusal ve uluslararası patent sisteminde (PCT) bu anlamda destek kapsamına alınarak patent havuzu zenginleştirilmiştir. 2013 yılında TÜBİTAK 1513 programında destek aldıktan sonra finansal ve kurumsal olarak daha da güçlenen SELÇUK TTO, belirtilen bu 120 buluşun yarısını sadece 2013 yılında desteklemiştir. Buluşlardan ticarileşme potansiyeli olan bir bölümünün yer aldığı SELÇUK TTO Patent Portföyü’nü yayınlayarak sektörün hizmetine sunmuştur. Ayrıca birim buluşların ticarileştirilmesi yönünde ulusal ve uluslararası alanda faaliyetlerine devam etmektedir.

Fikri Sınai Mülkiyet Hakları ve Ticarileştirme Biriminde birisi Selçuk Üniversitesi mezunu ve hali hazırda özel hukuk alanında yüksek lisans öğrenimine devam eden avukat; diğeri Bilkent Üniversitesi mezunu ilgili alanda ulusal ve uluslararası eğitim almış kimya lisans mezunu olmak üzere, iki temsilci görev yapmaktadır. Ayrıca bu birimin faaliyetleri için ulusal ve uluslararası patent vekilleri ve ticarileşme konusunda uzmanlardan hizmet alımı yoluyla destek alınmaktadır. Bu birimde çalışan Avukat Mehmet Tanyer TPE’nin açtığı sınavı kazanarak Patent ve Marka Vekilliğine, Atıf Emre Demet Patent Vekilliğine hak kazanmışlar ve birimimizin insan kaynağı yönüyle güçlenmesine katkı sağlamışlardır. Ayrıca Konya Teknokent kurumsal avukatı İlknur Çetinkaya da aynı sınavda Patent Vekilliğine hak kazanmıştır. Bu elemanların Konya Teknokent/Selçuk TTO tarafından düzenlenen “PATENT OKULU” kapsamında gerçekleştirilen Patent ve marka Vekilliğine Hazırlık Sertifika Programına katılmaları da sınavları kazanmalarında önemli etken olmuş olup, Patent Okulu önümüzdeki dönemde de faaliyetlerine etkin bir şekilde devam edecektir.

Marka ve/veya Patent Vekili olan, Av. Mehmet Tanyer, Av. İlknur Çetinkaya ve Atıf Emre Demet’i  kutluyor, kurumumuza önemli katkılar sağlayacakları inancıyla başarılarının devamını diliyoruz.

 

Okunma Sayısı: 2057
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya