Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FP7 VE ULUSLARARASI AR-GE DESTEK PROGRAMLARI TANITILDI

FP7 VE ULUSLARARASI AR-GE DESTEK PROGRAMLARI TANITILDI15 Aralık 2011 Perşembe 00:36

“AB 7. Çerçeve Programı (FP7) ve Uluslararası Ar-Ge Destek Programları” başlıklı bilgilendirme toplantısı Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapıldı.

TÜBİTAK, Selçuk Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi, Konya Teknokent işbirliği ile düzenlenen “AB 7. Çerçeve Programı (FP7) ve Uluslararası Ar-Ge Destek Programları” başlıklı bilgilendirme toplantısı Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapıldı.

Tanıtım toplantısına çok sayıda sanayici, akademisyen ve öğrenci katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şefik Bilir akademisyenler ve sanayicilerden  FP7 ve uluslararası hibe programlarına proje sunmalarını istedi

Toplantının oturum başkanlığını yapan Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih Mehmet Botsalı  “Uluslararası piyasalarda başarılı olacak özgün ürün ve süreçler uluslar arası partnerlerin görev aldığı Ar-Ge çalışmaları sayesinde geliştirilebilmektedir. Bu nedenle, ülkemizdeki her ölçekteki işletmelerin önce ülkemizdeki, daha sonra Avrupa’daki daha sonra da tüm dünyadaki büyük kuruluşlar, KOBİ’ler, üniversiteler ve araştırma kurumları ile ortak inovasyon çalışmaları yapması bölgemizin ve ülkemizin ekonomik gelişmesi açısından büyük önem taşımaktadır. “ dedi.

Toplantıda TÜBİTAK İkili ve Çoklu İlişkiler Programlar Uzman Yrd. Elif Doğan Arslan “İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü (İÇİM) Programları”,   TÜBİTAK Eureka Programı Alan Sorumlusu Melike Sevimli “AB 7. Çerçeve Programı: Genel ve İşbirliği Özel Programı”,  TÜBİTAK CT Alanı Ulusal Uzmanı Ebru Başak Aköz “AB 7. Çerçeve Programı - Marie Curie Araştırma Programları ve Bursları; Kapasiteler Özel Programı; Fikirler Özel Programı (erc Programı); EUREKA Programı” başlıklı sunumlartı yaparak soruları cevaplandırdı.

 

Toplantıda yapılan sunumlar aşağıda verilmiştir:

AB 7. Çerçeve Programı Genel, İşbirliği Özel Programı ve Fikirler Özel Programı Sunumu
AB 7. Çerçeve Programı – Kapasiteler Özel Programı ve Marie-Curie Destekleri
İÇİM Programları


Sorularınız için ilgili alan sorumlularının iletişim bilgilerine aşağıda verilen bağlantılardan ulaşabilirsiniz.
AB Çerçeve Programları Müdürlüğü

İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü

 

TÜBİTAK  UİDB Anadolu Turnesi/Konya linki: http://www.fp7.org.tr/home.do;jsessionid=61EA53314D607AFE59CC2C1DD3A84D7C?ot=5&rt=&sid=0&pid=0&cid=23575

 

fp6.jpg

 

fp.20111215004023.jpg

fp2.jpg

fp5.20111215004222.jpg

fp1.jpg

Okunma Sayısı: 3164
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya