Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2014'de KOP Bölgesi Üniversiteleri Başarısı

Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2014'de KOP Bölgesi Üniversiteleri Başarısı09 Temmuz 2014 Çarşamba 00:22

Türkiye’nin en girişimci ve yenilikçi 50 üniversitesinin belirlendiği Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nin 2014 sonuçları geçtiğimiz Cuma günü açıklandı.

Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2014'de KOP Bölgesi Üniversiteleri Başarısı

 

TÜBİTAK’ın ilk kez 2012’de hazırladığı ve Türkiye’nin en girişimci ve yenilikçi 50 üniversitesinin belirlendiği için üniversitelerin başarısının da göstergesi niteliğindeki Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nin 2014 sonuçları geçtiğimiz Cuma günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık tarafından açıklandı.

 

Elli ve üzeri öğretim üyesi olan 144 üniversitenin hesaplamaya dahil edildiği Endeks kapsamında; bu yıl ilk 10’a yeni bir üniversite olarak giren Selçuk Üniversitesinin başarısının (Fikri Mülkiyet Havuzu göstergesinde birinci, Girişimcilik ve Yenilikçilik Kültürü göstergesinde üçüncü) yanısıra KOP Bölgesinde yer alan üniversitelerinden, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi 2007 yılında kurulmasına karar verilen 17 üniversiteden biri olarak yeni kurulmasına rağmen, 2014 yılında Türkiye’nin en Girişimci ve Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasında 44. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Yine KOP Bölgesinde yer alan üniversitelerinden Niğde Üniversitesi de Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2014 Sıralamasında 49. sırada yer alma başarısını göstermiştir. Karamanoğlu Mehmetbey ve Niğde üniversitelerini başarılarından dolayı kutlar, başarılarının artarak devamını dileriz.

 

http://www.tubitak.gov.tr/tr/haber/turkiyenin-girisimci-ve-yenilikci-50-universitesi-aciklandi

 

http://www.konyateknokent.com.tr/selcuk-universitesi-girisimci-ve-yenilikci-universite-endeksi-fikri-mulkiyet-hav-780h.htm

 

http://www.konyateknokent.com.tr/selcuk-universitesi-girisimci-ve-yenilikci-universite-endeksinde-ilk-10da.-779h.htm

 

 Türkiye’nin Yenilikçi ve Girişimci İlk 50 Üniversitesi için Tıklayınız

 

Okunma Sayısı: 2358
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya