Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HASSAS TARIM TEKNOLOJİLERİ SEMİNERİNE YOĞUN İLGİ

HASSAS TARIM TEKNOLOJİLERİ SEMİNERİNE YOĞUN İLGİ17 Ekim 2008 00:00

ABD'nin Florida Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Asst.Prof.Dr. Reza Ehsani "ABD'de Hassas Tarım Teknolojilerinin Kullanımı" başlıklı bir seminer verdi. Seminerde sensör teknolojisi, GPS, uzaktan algılama, yapay zeka, mekatronik ve elektronik alanların

ABD'nin Florida Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Asst.Prof.Dr. Reza Ehsani   "ABD'de Hassas Tarım Teknolojilerinin Kullanımı" başlıklı bir seminer verdi.  
 
Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi  ile Konya Teknokent işbirliği ile düzenlenen seminerde sensör teknolojisi, GPS, uzaktan algılama, yapay zeka, mekatronik ve elektronik alanlarındaki teknolojik yeniliklerin verim artışı, kalite sağlama, maliyetleri düşürme ve çevreyi koruma amaçlarıyla tarımsal uygulamalarda kullanımı konusunda bilgiler sunuldu. Seminerde ABD’de ticarileşmiş olan ve yaygın olarak kullanılan hassas tarım teknikleri ile henüz araştırma aşamasındaki hassas tarım teknikleri ile ilgili örnekler sunuldu.
 
Yoğun katılım olduğu gözlemlenen seminere Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Önder, Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve DPT destekli “Tarımda İleri Teknolojilerin Kullanımı için Altyapı Geliştirme Projesi” yürütücüsü Prof.Dr. Fatih M. Botsalı ile yardımcı yürütücü Doç.Dr. Kenan Peker, proje ekibi ile çok sayıda öğretim üyesi katıldı.  
Okunma Sayısı: 2290
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya