Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAVELSAN ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ BULUŞ-TAYı

HAVELSAN ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ BULUŞ-TAYı 05 Haziran 2014 Perşembe 21:08

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ BULUŞ-TAYı

Uluslararası arenada, gücü belirleyen günümüz unsurlarından olan savunma ve bilişim alanlarında ülkemiz kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak bu teknolojik ilerleme yarışında ön saflarda yer almanın yollarını arayıp bulmak durumundayız. Bu kapsamda en etkili yollardan biri; teknolojik derinleşmeye önem vererek hali hazırda yurt dışından alınmakta olan kritik sistemler ile birlikte yeni özgün ürünlerin üniversite-sanayi işbirliğiyle tasarlanması yoluyla uzun vadeli, nitelikli Üniversite Sanayi İşbirliği olanaklarını tesis ederek dünya çapında rekabet gücümüzü artırmaktır.

Bu amaçla,
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın değerli katılımıyla, Savunma Sanayinin öncü yazılım geliştirme ve sistem entegrasyon firması HAVELSAN; "Bilişim ve Güvenlik Teknolojileri", "Komuta Kontrol ve Savaş Sistemleri" ve "Simülasyon Test ve Eğitim" alanlarında teknoloji üretirken, üniversiteler ile işbirliğini arttırmak adına HAVELSAN Üniversite-Sanayi İşbirliği Buluştayı gerçekleştirecektir.

HAVELSAN Üniversite-Sanayi İşbirliği Buluştayı; HAVELSAN Tematik Teknoloji Alanlarında Ar-Ge ve Yenilikçilik (inovasyon) projeleri için yeni işbirlikleri oluşturmak üzere üniversiteler, kamu kuruluşları ve araştırma merkezleri ile beraber konuyla ilgili diğer tüm değerli paydaşları bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

Bu çalıştay ile;

·         HAVELSAN'da süregelen Ar-Ge ve İnovasyon Çalışmalarını siz değerli katılımcılarla paylaşmak,

·         Üniversite-Sanayi İşbirliğinin geliştirilmesine ilişkin görüş ve önerilerinizi değerlendirmek,

·         HAVELSAN’ın çalışma konuları olan üç ana faaliyet alanındaki ("Bilişim ve Güvenlik", "Komuta Kontrol Sistemleri" ve "Simülasyon Test ve Eğitim" ) Tematik Teknoloji Alanlarıyla ilgili paralel oturumlarla işbirliğini artırmak amaçlı neler yapılabileceğini karşılıklı değerlendirmek ve geleceğe yönelik Ar-Ge işbirliklerinin temelini atmak,

·         Son olarak, Ar-Ge Merkezleri kapsamında Üniversite-Sanayi İşbirliği hedeflerine ulaşmak

amaçlanmıştır.

Etkinlik Ajandası için lütfen tıklayınız.

Tematik teknolojik alan listesi için lütfen tıklayınız.

Üniversite-Sanayi İşbirliği Buluştayı'na kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

ÖNEMLİ TARİHLER:

·         Son Kayıt Tarihi : 13 Haziran 2014

·         Buluştay Tarihi ve Yeri : 18 Haziran 2014 ; Rixos Grand Ankara Otel


İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Lütfiye Yener
usibulustay2014@havelsan.com.tr
533 139 72 21

ÖNEMLİ NOTLAR:
Akademisyenler, Üniversite-Sanayi İşbirliği Etkinliğinde görüşmek istedikleri Tematik Teknoloji Alanları ile ilgili alt başlıkları, kayıt sırasında listeden seçebilecektir. Buluştaya, 13 Haziran 2014 tarihinden sonra kayıt olmak isteyen katılımcılar, usibulustay2014@havelsan.com.tr adresinden bizimle irtibata geçebilirler.

 

 

Okunma Sayısı: 4450
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya