Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

IBM BLUEMIX EĞİTİMİ KONYA TEKNOKENT’TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IBM BLUEMIX EĞİTİMİ KONYA TEKNOKENT’TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.14 Nisan 2015 Salı 15:40

IBM ve Konya Teknokent tarafından düzenlenen “Bluemix Eğitimi” 3 Nisan 2015 Cuma günü Konya Teknokent’te gerçekleştirildi.

 

 

 

Konya Teknokent ve IBM işbirliği ile düzenlenen “Blumix Platformu Eğitimi” 3 Nisan 2015’te Konya Teknokent Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 09:30’da başlayıp 16:30’da sona eren eğitime Teknokent firmaları, öğrenciler ve akademisyenler oluşan 26 kişilik bir grup katıldı.

IBM’de görev yapan Burak ÇAKIL’ın sunumu ile başlayan eğitimde “Bulut Bilişim”in önemi ve hayatımızdaki yeri vurgulandı. Yine sunumda IBM Ekim ayında piyasaya sürdüğü Bluemix isimli  “Software as a Service” platformu hakkında bilgi verildi.

Web/mobil uygulama geliştiriciler için ideal geliştirme ortamı sunan platformun ilk hedefinin Türkiye’deki öncülerine ulaşabilmek olduğunu belirten Çakıl, eğitimin devamında da başarılı uygulama geliştiricileri ve proje sahipleri Viveka Accelerator Programına devam edip projelerini ilerleteceklerini belirtti.

Sunumun ardında katılımcılar ile birlikte workshop gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen eğitim boyunca Burak ÇAKIL katılımcıların masalarını tek tek ziyaret ederek birebir çalışma gerçekleştirdi ve soruları yanıtladı.

 

ibm-bluemix-raporu.jpg

img_7223.jpg

img_7226.jpg

img_7227.jpg

img_7231.jpg

 

Okunma Sayısı: 4809
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya