Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İLERİ TARIM TEKNOLOJİLERİ ALTYAPI PROJESİ DEVAM EDİYOR

İLERİ TARIM TEKNOLOJİLERİ ALTYAPI PROJESİ DEVAM EDİYOR11 Haziran 2007 00:00

Selçuk Üniversitesinin yürütücü kuruluş olduğu, Konya Teknokent'in destekleyici kuruluşlardan biri olduğu DPT destekli İleri Tarım Teknolojileri Altyapı Projesinin uygulaması devam ediyor

  

DPT tarafından 1.300.000 YTL destek sağlanan Selçuk Üniversitesi öğretim Üyesi Prof.Dr. Fatih M. Botsalı'nın yürütücülüğünde devam eden “İLERİ TARIM TEKNOLOJİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK ARAŞTIRMALAR İÇİN ALTYAPI PROJESİ” kalabalık bir proje ekibinin katılımıyla  sürdürülüyor. 
 
Proje, Konya’da faaliyet gösteren 10 civarında tarım ve sanayi işletmesinin de destek ve işbirlikleriyle yürütülüyor. Projenin nihai amacı; Konya’nın İleri Tarım Teknolojilerinin Geliştirildiği bir Merkez konumuna gelmesi olarak ifade ediliyor.
 
Proje ekibinde  Prof. Dr. Fatih M. BOTSALI ,Doç.Dr. Kenan Peker, Prof.Dr. Ali TOPAL, Prof. Dr. Bayram SADE, Prof. Dr. Ozdemir ALAOĞLU, Prof. Dr. Adem ELGÜN,  , Prof. Dr. Cevdet ŞEKER, Doç. Dr. Sedat ÇALIŞIR, Doç. Dr. Cevat AYDIN,Doç. Dr. Tahir BALEVİ, Yrd. Doç.Dr. Mehmet ZENGİN, Doç. Dr. Süleyman SOYLU, Yrd. Doç. Dr. Özşen ÇORUMLUOĞLU,Yrd. Doç. Dr.  Nurettin ÇETİNKAYA, Yrd. Doç. Dr. Esra TARLAN, Yrd. Doç. Dr. Arif ANKARALI, Yrd. Doç. Dr. Nihat YILMAZ görev alıyor.
 
Proje uygulaması ile ilgili olarak 18 Nisan ve 25 Mayıs tarihlerinde proje ekibindeki tüm üyelerin katıldığı 2 adet geniş katılımlı toplantı yapıldı.

  

 

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 1845
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya