Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KARAMAN’DA İNOVASYON VE ARGE KONFERANSI

KARAMAN’DA İNOVASYON VE ARGE KONFERANSI 19 Mart 2008 00:00

Konya Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı Karaman Ticaret ve Sanayi Odasında “Ar-Ge Faaliyetlerinin Önemi Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Faaliyetlerine Yönelik Destekler” konulu bir konferans verdi.

Konya Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı Karaman Ticaret ve Sanayi Odasında “Ar-Ge Faaliyetlerinin Önemi Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Faaliyetlerine Yönelik Destekler” konulu bir konferans verdi.

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Karaman’daki ticaret ve sanayi kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve teknik elemanlarına yönelik olarak düzenlenen konferansa yoğun katılım oldu.
 
Konferansta bir açılış konuşması yapan Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehdi Dinçer “Karaman’daki sanayi kuruluşlarının rekabet gücünü koruması ve geliştirmesi için önümüzdeki dönemde Ar-Ge çalışmalarına daha fazla önem vermesi gerektiğini belirtti.

Konferansta inovasyon ve Ar-Ge’nin önemi, ülkemizde yürürlükte olan Ar-Ge destek programları, teknopark gerçeği, teknoparkların amaçları ve önemi,  Teknoloji Geliştirme Bölgelerine yönelik muafiyetler ve destekler anlatıldı.

  

 

 

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 1742
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya