Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde İkili Patent Görüşmeleri

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde İkili Patent Görüşmeleri22 Temmuz 2014 Salı 18:57

Konya Teknokent A.Ş. /Selçuk TTO ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi’nin (PTTO) işbirliği ile ikili patent görüşmeleri gerçekleştirildi.

Konya Teknokent A.Ş./Selçuk TTO akademisyenlerin ve girişimcilerin patent başvuru işlemlerinin başından sonuna kadar onlara destek olmak, patentlerin ülkemiz 2023 hedefleri doğrultusunda ekonomiye girdi sağlaması amacı ile ticarileştirme aşamasında da yanlarında bulunmaktadır. Bu misyon ve vizyon kapsamında Karaman’da gerçekleşen ve patent vekilleri Konya Teknokent A.Ş. personeli Av. Mehmet Tanyer ve Ahmet Akkaş’ı Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 10 akademisyenleri ile ikili görüşmeler kapsamında bir araya getiren etkinlikte, KMÜ akademisyenleri patent süreci hakkında bilgilendirildi. Gün boyu buluşçularla yapılan toplantılarda vak’a bazlı olarak akademisyenlerin patent konusunda genel bilgi edinmesi, fikirlerinin ön değerlendirmesi, somut fikirlerin ise yerinde ön araştırması gerçekleştirildi.

Farkındalığın arttırılması ve patent kültürünün yayılmasını hedefleyen toplantılarda ayrıca patent portföyü oluşturmanın, inovasyon stratejisi belirleme ve ticarileştirme aşamasındaki önemi hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu. Yaklaşık on katılımcı ile görüşülerek fikir sahibi buluşçuların ellerindeki dokümanlar üzerinden patent okuryazarlığı konusunda buluşçulara yol gösterilmeye çalışıldı.

pgrsme3.jpg

pgrsme4.jpg

pgrsme6.jpg

 

Okunma Sayısı: 2578
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya