Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KAYSERİ’DE AR-GE FORUMU

KAYSERİ’DE AR-GE FORUMU 01 Temmuz 2011 Cuma 12:30

EMO Ankara Şubesi Kayseri İl Temsilciliği tarafından, ‘Ar-Ge Forumu: Ar-Ge Destekleri ve Yenilik (İnovasyon)’ etkinliği düzenlendi. 24 Haziran 2011 tarihinde Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik “Ar-Ge

EMO Ankara Şubesi Kayseri İl Temsilciliği tarafından, ‘Ar-Ge Forumu: Ar-Ge Destekleri ve Yenilik (İnovasyon)’ etkinliği düzenlendi. 24 Haziran 2011 tarihinde Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik “Ar-Ge Teşvikleri” ve “Teknokentler” başlıklı iki oturum halinde yapıldı.

"Ar-Ge Teşvikleri" konulu I. Oturumu Beyza Nart yönetti. Oturumda KOSGEB Kayseri`den Esat Mahmut Beler "KOSGEB Araştırma-Geliştirme İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı", ODTÜ TEKPOL`den Derya Fındık "Ar-Ge ve Yenilik Destek Programları: İzleme ve Değerlendirme", TTGV`den Serkan Bürken "Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ve Proje Destekleri"ni aktardı. Oturumda son olarak TÜBİTAK-TEYDEB`den Yüksel Çallı konuştu.

"Teknokentler" konulu II. Oturumu EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş yönetti. Oturumda Pamukkale Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Soner Haldenbilen "Üniversite Sanayi İşbirliği Denizli Örneği, Erciyes Teknokent Genel Müdürü Ahmet Başalp, "Ar-Ge Teknoparklar Teşvikler", Konya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Fatih Botsalı "Teknopark İşletmeciliğinde Konya Teknokent Yaklaşımı" konularını anlattı. Etkinlik izleyicilerin sorularının katılımcılar tarafından yanıtlanması ile sona erdi.

 

 

Okunma Sayısı: 2961
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya