Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya Bilişim Kümelenmesi ( BİL – KON ) kuruldu.

Konya Bilişim Kümelenmesi ( BİL – KON ) kuruldu.22 Ağustos 2014 Cuma 17:41

Konya Teknokent/ SELÇUK TTO olarak Konya Bilişim Kümelenme (BİL-KON) projesinde yer alan küme üyelerimizi tebrik eder, proje kapsamında yapılacak çalışmalarda firmalarımıza başarılar dileriz.

Dünyada son yıllarda ulaşım, haberleşme ve bilişim alanlarında yaşanan gelişmelere paralel olarak küresel ekonomi ve küresel ticaret hacminde önceden görülmemiş bir büyüklüğe ulaşılmıştır. Uluslararası mal ticaretinin geleneksel yapısı değişmekte; ticaretin konusu emek yoğun sektörlerden ileri teknoloji içeren ürünlere, Ar-Ge yoğun sektörlere ve kendi sektöründe fark yaratan ürünlere kaymaktadır.

Katma değeri yüksek ürünlerin üretimine ve ihracatına odaklanarak büyümeyi hedefleyen Konya Bilişim Firmalarına yönelik olarak Konya Teknokent Teknoloji Geliştirme Hizmetleri A.Ş tarafından T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi hakkında tebliğ kapsamında sunulan “Konya Bilişim Kümelenmesi” isimli projemiz 14.UR-GE.032 kodu ile kabul edilmiştir.

Konya Bilişim Kümelenmesi (BİL-KON) sadece Konya Teknokent bünyesinde yer alan firmalara değil aynı zamanda Konya ilinde bulunup Bilişim alanında faaliyet gösteren firmalara proje kapsamındaki faaliyetleri sunmakla sorumlu işbirliği kuruluşudur. Bu projenin Konya Teknokent’i Bilişim Sektörü yönüyle de bir çekim merkezi haline getireceği açıktır. Her sektöre hizmet verebilen Bilişim sektörünün BİL – KON Projesiyle ihracatı artırmayı hedeflemesinin yanı sıra bilişim sektöründe ithalatın önünü kesmesi de beklenmektedir. 

T.C. 2023 yılı $500 milyar ihracat hedefinin $10 milyarı Bilişim sektöründen beklenmektedir. Konya Bilişim Kümelenmesi (BİL-KON) Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) kapsamında küme üyelerinin ihtiyaç analizlerini, ortak eğitim, danışmanlık, yurt dışı pazarlama ve alım heyetleri faaliyetleri % 75 oranında Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenerek, 2023 yılı $10 milyar hedefine ulaşmasında katkıda bulunması beklenmektedir. 

Konya Teknokent/ SELÇUK TTO olarak Konya Bilişim Kümelenme (BİL-KON) projesinde yer alan küme üyelerimizi tebrik eder, proje kapsamında yapılacak çalışmalarda firmalarımıza başarılar dileriz.

 

Okunma Sayısı: 3151
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya