Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya Bölgesinde Enerji Bitkileri Yetiştirilmesi

Konya Bölgesinde Enerji Bitkileri Yetiştirilmesi19 Nisan 2006 00:00

17.04.2006 tarihinde saat 14:00 de Halil Cin Konferans salonunda “Konya Bölgesinde Enerji Bitkileri Yetiştirilmesi” konulu toplantı yapılmıştır.

27.03.2006 tarihinde Konya Teknokent Seminer salonunda Konya Teknokent ve Konya Ticaret Borsasının  müştereken  düzenlediği “Konya Bölgesinde Yetiştirilebilecek Yüksek Katma Değerli Alternatif Bitkiler” konulu yuvarlak masa toplantısında alınan karar doğrultusunda Konya Bölgesi için öncelikli olarak  
  • Tıbbi Aromatik Bitkiler
  • Enerji Bitkileri 
     
     

konularında politika, strateji ve proje üretimi amaçlı yuvarlak masa toplantılarının sürdürülmesi kararı alınmıştır.

Bu toplantı sonucunda, 17.04.2006 tarihinde saat 14:00 de Halil Cin Konferans salonunda “Konya Bölgesinde Enerji Bitkileri Yetiştirilmesi” konulu toplantı yapılmıştır.
  
 Toplantıda Konya bölgesinde yetiştirilebilecek enerji bitkileri konusunda ön bilgi verilmiş, bu vesileyle “Konya Bölgesinde Üretilebilecek Yüksek Katma Değerli Enerji Bitkileri ve Buğdayın Biyoetanol Üretiminde Kullanımı” konusu tartışılmıştır.
 Toplantıya Prof. Dr. Bayram Sade Oturum Başkanlığı yapmış, Prof. Dr. Hüseyin Öğüt, Prof. Dr. Behiç Çoşkun, Prof. Dr. Fikret Akın Erdem ve Türkiye’de ilk buğdaydan Biyoetanol üretim fabrikası  Tarımsal Kimya Teknolojileri San. Ve Ticaret A.Ş. Ticaret Müdürü Vedat Aydınoğlu konuşmacı olarak katılmıştır.
Katılımcıların sunuları ekte verilmiştir.

Konya Bölgesinde Enerji Bitkileri Yetiştirilmesi için ek dosya

Okunma Sayısı: 1590
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya