Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA İL KONTROL LABORATUVARINA ZİYARET

KONYA İL KONTROL LABORATUVARINA ZİYARET12 Ağustos 2010 Perşembe 13:25

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. .Dr. Fatih M. Botsalı, Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Adem Elgün ve proje Ve İş Geliştirme Merkezi (PİGEM) Direktörü Yard.Doç.Dr. Sinan Gültekin Konya İl Kontrol Laboratuvarını ziyaret etti.

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatih M. Botsalı, Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Adem Elgün ve Proje Ve İş Geliştirme Merkezi (PİGEM) Direktörü Yard.Doç.Dr. Sinan Gültekin Konya İl Kontrol Laboratuvarını ziyaret etti.
Ziyarette Prof. Dr. Fatih M. Botsalı tarafından Konya İl Kontrol Laboratuarı personeline AR-GE ve İnovasyon, Teknoparkların Ulusal İnovasyon Sistemi içindeki rolü ve sağladığı avantajlar konularında bir sunum yapıldı. Sunum sonrası sorulan sorular cevaplandırıldı.
Konya İl Kontrol Laboratuvarı Müdürü Dr. Kürşat Işık, kurumlarının laboratuvar hizmeti vermenin yanı sıra araştırma ve geliştirme ile uğraştığını, Konya İl Kontrol Laboratuvarında yaklaşık 60 nitelikli teknik eleman çalıştığını bunların 30’unun yüksek lisans veya doktorasını yaptığını veya yapmakta olduğunu belirtti.
Yapılan görüşmelerde bundan sonraki dönemde Konya Teknokent’te sürdürülen Tarım ve Gıda Teknolojileri alanlarındaki Ar-Ge çalışmalarında Konya İl Kontrol Laboratuvarı ile işbirliği imkanlarının en etkin biçimde değerlendirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

 

Okunma Sayısı: 4163
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya