Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA İŞ KADINLARI DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ KONYA TEKNOKENT’TE

KONYA İŞ KADINLARI DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ KONYA TEKNOKENT’TE07 Kasım 2008 00:00

Konya İş Kadınları Derneği Başkanı Saime Yardımcı ve dernek yönetim kurulu üyeleri ve bazı dernek üyeleri Konya Teknokent’i ziyaret etti.

Konya İş Kadınları  Derneği Başkanı Saime Yardımcı ve dernek yönetim kurulu üyeleri ve bazı dernek üyeleri Konya Teknokent’i ziyaret etti. 
  
 Ziyarette Konya Teknokent Yönetim kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı tarafından Konya Teknokent’in inovasyon ve girişimcilik konusundaki faaliyetleri hakkında bilgi sunuldu. Yapılan görüşmede ülkemizin ekonomik büyümesi ve gelişmesinin sürdürülebilirliğinin sağlanması ve istihdamın artırılması için girişimciliğin desteklenmesinin zorunlu olduğu konusunda görüş birliğine varıldı. Türkiye’nin gelecekteki girişimci profilinin iyi eğitim almış nitelikli kişilerden oluşması gerektiği bunun için de üniversite öğrencilerinin kendi girişimlerini yapmaları konusunda motive edilmesi ve bilgilendirilmesi gerektiği vurgulanarak özellikle kadınların girişimci olması için yoğun çaba gösterilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı. Görüşmede girişimciliğin desteklenmesi konusunda iki kurumun katılımıyla müşterek çalışmalar yapılması konusunda mutabakata varıldı.
Okunma Sayısı: 2928
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya