Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA OTOMOTİV YAN SANAYİ İŞ KÜMESİ EYLÜL AYI TOPLANTISI

KONYA OTOMOTİV YAN SANAYİ İŞ KÜMESİ EYLÜL AYI TOPLANTISI30 Eylül 2013 Pazartesi 21:30

Toplantının birinci bölümünde konuşan Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bayram SADE, sunumunda Konya Teknokent’in kuruluşundan ve kurumsal yapısından bahsetmiştir.

Eylül ayı Otomotiv Yan Sanayi İş Kümesi toplantısı 27 Eylül 2013 Cuma günü Konya Sanayi Odası’nda gerçekleşmiştir. Otomotiv Yan Sanayi İş Kümesi Başkanı Sn. Mehmet TEKELİOĞLU başkanlığında yapılan toplantıya; KOSGEB temsilcileri, Konya Teknokent temsilcileri, Mevlana Üniversitesi temsilcileri, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi temsilcileri ve küme üyesi firmalar katılmıştır.

Toplantının birinci bölümünde konuşan Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bayram SADE, sunumunda Konya Teknokent’in kuruluşundan ve kurumsal yapısından bahsetmiştir. Konya Teknokent faaliyetlerini anlatan Sn. SADE sunumunda 4691 Sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yasası ile kurulan Konya Teknokent’ in; 9 yıllık teknopark işletme deneyimi, faaliyetlerini finanse edecek düzeyde gelir, bünyesindeki Ar-Ge kuruluşu sayısı itibarıyla Türkiye’deki önde gelen teknoparklar arasında olması özelliklerine vurgu yapılmıştır.

Sn. SADE ayrıca, Selçuk Teknoloji Transfer Ofisi’nin teknoloji transferi, girişimciliği destekleme ve inovasyona yönelik diğer nitelikli destek faaliyetleri ile üniversite-kamu-sanayi işbirliğini sağlayan etkin bir ara yüz konumuna ulaştığını belirtmiştir. Selçuk TTO’nin sanayicilerin proje ihtiyaçlarında üniversiteler ile sanayici arasında aracı olduğunu projenin alanına giren konularda ilgili akademisyeni bulup projeye yönlendirdiğini belirtmiştir. Sanayicilerimizin bu tarzda yapacağı çalışmalarda Selçuk TTO ile görüşmesinde fayda olacağı vurgulanmıştır.

 konyaotomotivyansanayi.20130930213234.png

konyaotomotivyansanayi2.png

konyaotomotivyansanayi3.png

 27_09_2013_küme_toplantı_raporu için lütfen tıklayınız.

Okunma Sayısı: 2566
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya