Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya Sanayi Odası tarafından düzenlenen Seminer

Konya Sanayi Odası tarafından düzenlenen Seminer 17 Temmuz 2013 Çarşamba 10:55

5 Temmuz 2013’de KSO ev sahipliğinde ‘’Bölgesel İnovasyon Merkezi’’ Projesi kapsamında gerçekleştirilen seminerde, açılış konuşmasını KSO Başkanı Memiş KÜTÜKÇÜ yaptı.

5 Temmuz 2013’de KSO ev sahipliğinde ‘’Bölgesel İnovasyon Merkezi’’ Projesi kapsamında gerçekleştirilen seminerde, açılış konuşmasını KSO Başkanı Memiş KÜTÜKÇÜ yaptı. Kütükçü 2023’te dünyanın en büyük ekonomisi arasında inovasyonla yer alabileceğimizi ifade ederek, Konya’nın da 2023 ihracat hedefine Ar-Ge ve inovasyonla ulaşılabileceğinin altını çizdi. Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muzaffer Şeker,  Üniversite Sanayi işbirliği kapsamında bireysel çabaların yerini artık kurumsallaşmanın alması gerektiğini açıkladı.

Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet AKMAN ise, Konya Bölgesel İnovasyon Merkezi’nin güdümlü proje olduğunu ve bölge kalkınması için çok önemli beklentileri olduğunu ifade etti.

Seminerin moderatörlüğünü yapan Prof.Dr. Mustafa ERSÖZ seminerde, Konya Bölgesel İnovasyon Merkezi Projesi hakkında bilgi verdikten sonra USİMP Yön.Kur.Başk.  Prof.Dr. Hamit SERBEST ‘’Ar-Ge, İnovasyon ve Toplumsal Kazanımlar’’, USİMP Yön.Kur.Üyesi  Prof.Dr. Fazilet VARDAR SUKAN ‘’Üniversite -Sanayi İşbirliğinin Bölgesel Gelişim Üzerine Etkisi: EBİTEM örneği’’ konulu sunumlarını yaptılar.

Konya Teknokent Yön.Kur.Bşk.Prof.Dr. Bayram SADE ‘’Üniversite-Sanayi İşbirliğinde Teknoloji Transfer Ofisleri: Selçuk Teknoloji Transfer Ofisi’’ konulu sunumunda, Selçuk TTO’nun 2006’dan beri KOP Bölgesine hizmet ettiğini Fikri-Sınai Mülkiyet Hakları, Girişimcilik, Üniversite-Sanayi konusunda başarılı çalışmalar yürüttüğünü ve bu başarının TÜBİTAK 1513 programı tarafından desteklenen 10 Teknoloji Transfer Ofisinden birisi olarak tescillendiğini ifade etti.

1.jpg

 

2.jpg

 

3.20130717112212.jpg

4.jpg

Okunma Sayısı: 1918
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya