Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT %100 TEMİZ ENERJİ KULLANIYOR

KONYA TEKNOKENT %100 TEMİZ ENERJİ KULLANIYOR17 Haziran 2011 Cuma 22:58

Konya Teknokent, kullanmakta olduğu elektrik enerjisini Enerji Piyasası Serbest Tüketici Yönetmeliği kapsamında Fina Enerji Holding’den almaya başladı. Konya Teknokent, bu kararla rüzgardan üretilen temiz enerji kullanmaya başladı

Konya Teknokent, kullanmakta olduğu elektrik enerjisini Enerji Piyasası Serbest Tüketici Yönetmeliği  kapsamında Fina Enerji Holding’den almaya başladı. Konya Teknokent, bu kararla hem rüzgar santralinde üretilen, çevre dostu temiz enerji kullanmaya başladı hem de elektrik enerji giderlerinde %20 civarında tasarruf sağladı.

 

2002 yılında yürürlüğe giren Elektrik Piyasası Serbest Tüketici Yönetmeliği, EPDK tarafından belirlenen sınır değerin (30.000 kWh) üstünde tüketimi olan veya enterkonnekte sisteme doğrudan bağlı olan tüketicilere kullandığı elektrik enerjisini seçtiği her hangi bir enerji tedarikçisinden  satın alma  hakkı tanıyor.

 

2007 senesinde kurulan Fina Enerji Holding, yenilenebilir enerji projelerinin geliştirilmesi, inşası ile elektriğin toptan satışı ve ticaret faaliyetleri göstermekte. Şirket, hali hazırda senelik 250 milyon kWh`lik üretim kapasitesine sahip iki rüzgar enerjisi santrali işletmekte olup, ek 75 milyon kWh`lik üretim kapasitesine sahip olacak bir rüzgar enerjisi santralinin inşasına devam ediyor. Fina Enerji, halen  1,606 MW`lık otuzu aşkın rüzgar enerjisi santrali projesi üzerinde çalışıyor.

Okunma Sayısı: 3441
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya