Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT A.Ş./SELÇUK TTO’DAN BİR TİCARİLEŞTİRME BAŞARISI DAHA:

KONYA TEKNOKENT A.Ş./SELÇUK TTO’DAN BİR TİCARİLEŞTİRME BAŞARISI DAHA:17 Nisan 2015 Cuma 15:35

KOP Bölgesi üniversiteleri akademisyenleri ve öğrencilerinin patentleme ve patentleme sonrası ticarileştirme faaliyetlerini yürüten Konya Teknokent A.Ş./Selçuk TTO FSMH Birimi bir ticarileştirme başarısına daha imza attı.

 

 

 

Bünyesinde bulunan FSMH Birimi faaliyetleri kapsamında, aldığı yetkilendirme çerçevesince KOP Bölgesi üniversiteleri akademisyenleri ve öğrencilerinin patentleme ve patentleme sonrası ticarileştirme faaliyetlerini yürüten Konya Teknokent A.Ş./Selçuk TTO bir ticarileştirme başarısına daha imza attı.

2014 yılı içerisinde Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi hemşirelerinden Esma Şen tarafından geliştirilen “Hasta Yıkama Sistemi” isimli buluş, pratikte çözüyor olduğu problemin niteliği, projenin kapsadığı sosyal önem ve ihtiva ettiği ticari değer gibi nedenlerle PADES programının kapsamı genişletilerek desteklemeye değer görülmüştü. Böylelikle 2009 yılından beri uygulanan PADES sürecinde ilk defa üniversitemiz personel kadrosundan bir buluşçunun buluşu desteklenmişti.

Buluşun ticarileştirilmesi işi de Konya Teknokent A.Ş./Selçuk TTO tarafından kendisine verilen yetkiye istinaden üstlenilmişti. Yürütülen tanıtım ve farkındalık faaliyetleri kapsamında hareket etme imkanı bulunmayan hastaların hastane, bakımevi, kendi evleri fark etmeksizin yataklarında kolaylıkla yıkanabilmesine olanak tanıyan, su geçirmez malzemeden üretilmiş hasta yıkama sistemi yerel ve ulusal basında da büyük beğeniyle karşılaşmış, eşleştirme faaliyetleri neticesinde ilgili firmalarla müzakereler Konya Teknokent A.Ş./Selçuk TTO aracılığıyla yürütülmüştür.

Bu faaliyetler ve müzakerelerin sonucunda uygun görülen firma olan Konya ilimizde kurulu Medixa Tekstil isimli firma ile buluş sahibi arasında lisans sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında Medixa Tekstil markasıyla satılacak olan ürünün Mayıs ayı içerisinde dağıtımına başlanacaktır.

İmzalanan bu sözleşmenin başvuru sahibi ve üretici firma başta olmak üzere, ülkemiz inovasyon sistemi için hayırlı olması dileklerimizle…

img_7242.jpg

 

Okunma Sayısı: 4926
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya