Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT “ARGEPP 2008 AR-GE PROJE PAZARI” DÜZENLİYOR

KONYA TEKNOKENT “ARGEPP 2008 AR-GE PROJE PAZARI” DÜZENLİYOR14 Mayıs 2008 00:00

Konya Teknokent tarafından ilki 2006 yılında düzenlenen Ar-Ge Proje Pazarı bu yıl farklı bir formatta yeniden düzenleniyor.

Konya Teknokent tarafından ilki 2006 yılında düzenlenen Ar-Ge Proje Pazarı bu yıl farklı bir formatta yeniden düzenleniyor.
 
Ar-Ge Proje Pazarının amacı: Özgün proje fikri olan akademisyenlerin ve gerçek veya tüzel kişi niteliğindeki araştırmacıların proje fikirlerini özgün ürünler ve teknolojilere sahip olabilmek için Ar-Ge ortaklığı arayışındaki üretim ve hizmet sektörü temsilcilerine sunmalarını sağlayarak yeni Ar-Ge ortaklıkları başlatılmasını desteklemek, çözüm bekleyen teknolojik sorunları olan veya Ar-Ge çalışmalarına destek olacak uzmanlığa ihtiyaç duyan üretim veya hizmet sektörü kuruluşlarının temsilcilerini ihtiyaç duyulan uzmanlık alanında çalışan akademisyenler ve/veya gerçek ve tüzel kişi niteliğindeki Ar-Ge kuruluşları ile bir araya getirerek Ar-Ge proje ortaklıkları başlatılmasına imkan sağlamak, ürün veya teknoloji geliştirme konusunda birbirini tamamlayıcı veya destekleyici nitelikte ürün veya hizmet sağlayıcısı konumundaki kişi veya kuruluşların ürün/hizmet/faaliyetlerini birbirlerine tanıtarak Ar-Ge amaçlı kümelenmeler ve işbirlikleri oluşturulmasına destek vermek olarak belirlendi.
 
ARGEPP 2008 Ar-Ge Proje Pazarından beklenilen çıktılar şöyle: üniversite ve sanayi arasında iletişimi güçlendirmek, üniversite Sanayi işbirliğine katkıda bulunmak üretim ve hizmet sektörü kuruluşların rekabet gücünü  geliştirmek üzere Ar-Ge faaliyetlerine yönlendirilmesini sağlamak, üniversitelerde yapılan bilimsel araştırma sonuçlarının sanayiye uygulanarak katma değere dönüştürülmesini sağlamak, üniversitelerde yürütülen araştırma çalışmalarının sanayinin ihtiyaç duyduğu konulara yöneltilmesini sağlamak, yeni Ar-Ge projeleri üretmek, üretim ve hizmet sektörü kuruluşlarının ulusal ve uluslararası Ar-Ge destek programlarından yararlanmasını sağlamak, KOBİ’lerin gelişimine destek vermek, teknolojik tabanlı girişimciliği desteklemek,   Ar-Ge ve inovasyon amaçlı kümelenmeler oluşturulmasını  sağlamak, teknokentlere yeni girişimciler ve projeler kazandırmak.
 
ARGEPP 2008 Ar-Ge Proje Pazarına
 • Gıda-Tarım-Biyoteknoloji
 • Sağlık,
 • BT ve Telekomünikasyon,
 • Nanobilimler ve Nanoteknoloji
 • Malzemeler ve Yeni Üretim Teknolojileri
 • Enerji-Çevre-İklim Değişimi
 • Taşıma-Havacılık
 • Sosyo-Ekonomik ve Beşeri Bilimler
 • Savunma ve Uzay Sanayi
  alanlarında yeni ürün geliştirme, mevcut ürünleri iyileştirme, yeni süreç geliştirme, mevcut süreçlerini veya teknolojilerini geliştirme amaçlı
 •  Ar-Ge Proje fikirleri/önerileri 
 • Ar-Ge Proje Siparişleri
 • Ürün/Kuruluş Tanıtım Sunuşu talepleri
 kabul ediliyor.
  
 

AR-GE PROJE PAZARININ YAPILIŞ ŞEKLİ

 ·    Proje Pazarı 

Öneri sahipleri, projelerini 50X70 cm boyutlarında hazırlanan poster biçiminde sergileyeceklerdir. Poster sunuş esnasında yapılacak ikili toplantılarda öneri sahipleri proje fikirlerini ilgilenen kişi veya kuruluş yetkililerine açıklayacak. Proje Pazarında sunulan proje fikri sahiplerine Katılım Sertifikası verilecek.
 
 ·    Serbest Kürsü 
   Ar-Ge faaliyeti yürüten, laboratuar hizmeti sunan, Ar-Ge faaliyetlerinde kullanılan alet, teçhizat veya yazılım temin eden veya Ar-Ge faaliyetlerine yönelik destek hizmeti sunan kuruluşların kamu/özel sektör temsilcilerine en çok 10 dakika içinde şirketlerini, ürünlerini veya faaliyetlerini tanıtma fırsatı verilecek.
 ·    Ar-Ge Proje İşbirliği için Eşleştirme Toplantıları 
  TÜBİTAK, TEYDEB, DPT, TTGV, SAN-TEZ, KOSGEB Destekli Ar-Ge projesi başlatmak isteyen kamu/özel sektör kuruluşlarının temsilcileri ile proje ortaklığı yapmaya istekli Akademisyenler/ Araştırmacıların bir araya getirilerek potansiyel proje ortaklığının şartlarını görüşecekleri toplantılar şeklinde yapılacak.
 
BİLGİ İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ:
Okunma Sayısı: 1933
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya