Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya Teknokent Firması, Silikon Vadisi’nde

Konya Teknokent Firması, Silikon Vadisi’nde10 Ekim 2014 Cuma 20:11

TÜBİTAK-2239 Girişimcilik ve Yenilikçilik Eğitim ve Araş. Faaliyetlerini Destek. Programı 2014 yılı kazananları belli oldu. Konya Teknokent bünyesindeki "MRME Ar-Ge"’nin sahibi Mahmut DURGUN Silikon Vadisi’ne davet edilmiştir, kendisini tebrik ediyoruz.

mrme_kt_2014_01_590.png

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Tekno-girişim Sermaye Desteğini kazananlar arasından yapılacak elemeyi geçerek önerilmiş adaylara girişimcilik ve yenilikçilik alanlarında yurt dışında düzenlenen eğitim programlarına katılım desteği sağlanan TÜBİTAK-2239 Girişimcilik ve Yenilikçilik Eğitim ve Araştırma Faaliyetlerini Destekleme Programı  2014 yılı kazananları belli oldu.

Konya Teknokent bünyesindeki kuluçka merkezinde 2011 yılında faaliyetlerine başlamış olan ve 2014 yılında deneyimli bir girişimci olarak Konya Teknokent bünyesinde halen faaliyet göstermekte olan MRME Ar-Ge Bilişim Tasarım Reklam San. Tic. Ltd. Şti. firma sahibi Mahmut DURGUN, “Bulut Cihaz” isimli çalışmasıyla her türlü teknolojik cihazın yapay zeka olarak internet üzerinden izlenmesi ve kontrolünü sağlayan bu teknoloji sayesinde akıllı ev otomasyonları, akıllı cihazlar, akıllı tarımsal teknoloji ürünlere alt yapı oluşturulabileceği iş fikriyle yarışmayı kazanarak; ABD’de bulunan Silikon Vadisi’ne davet edilen 10 kişiden biri olmuştur. Mahmut DURGUN’u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

resm.jpg

 

Okunma Sayısı: 3369
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya