Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya Teknokent firması Utaş Savunma San. Tic. A.Ş Shotgun News Şubat sayısında kapakta yer aldı.

Konya Teknokent firması Utaş Savunma San. Tic. A.Ş Shotgun News Şubat sayısında kapakta yer aldı.06 Şubat 2014 Perşembe 20:35

Savunma Sanayisine hizmet eden Konya Teknokent firması Utaş Savunma San. Tic. A.Ş Amerika’da yayınlanan ve sektörün önde gelen dergilerinden olan Shotgun News Şubat sayısında kapakta yer aldı ve geniş bir makaleyle Amerikalı okuyuculara tanıtıldı

 İlk bakışta UTS 15’in bir silah olduğunu söyleyebilirsiniz ama onu asla sıradan bir av tüfeği olarak tanımlayamazsınız başlığıyla yer alan haberde UTS 15 hakkında bilgi verilmektedir.

 

“UTS 15 ile cephaneniz asla tükenmesin!

Utaş’ın sunduğu 12 kalibre, 15 fişek kapasiteli, pompalı av tüfeği UTS 15 içeriğinde pek çok hafif malzemenin kullanıldığı, alışılmış dizaynların çok ötesinde bir tasarım.

Alt kubuz grubu AR stili kabza montajına uygun bir şekilde üretilmiş. Emniyet seviyesi tıpatıp AR-15 de olduğu gibi bu da kullanıcıda tanıdık bir his uyandırıyor.

Fişek yüklemesi monobloğun sağ ve sol yanlarında bulunan kapaklardan yapılıyor. Yükleme kanalında bulunan şarjör tapası, yüklemeye başlamadan önce fişeklerin yerleştirilebilmesi için ileri doğru itilmeli.

Yükleme kanal kapaklarının üst bölümünde ortada yer alan selektör eğer sağa ya da sola yatırılırsa o tarafta yer alan şarjörü kapatıyor ve fişek beslemesi sadece açık olan şarjörden yapılıyor. Selektör ortada bırakılırsa bir sağdan bir soldan alternatif fişek beslemesi gerçekleşiyor. Bu da farklı fişeklerin aynı anda kullanımına olanak sağlıyor.

Opsiyonel olarak sunulan ön ve arka nişangâh UTS 15 üzerinde yer alan picatinny yayına mükemmel bir şekilde oturuyor. Yine opsiyonel olan ve tüfeğin içine entegre edilebilen lazer/spot ışık hedef almayı kolaylaştıran özelliklerden.”

Firmamızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

shotgun-news-feb14.20140206233622.jpg

shotgun-news-article1.png

shotgun-news-article2.png

shotgun-news-article3.png

11.jpg

22.jpg

33.jpg

44.jpg

 

Shotgun News Article

Shotgun News Feb'14

 

 

Okunma Sayısı: 5990
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya