Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT HEYETİ SİLİKON VADİSİNDE

KONYA TEKNOKENT HEYETİ SİLİKON VADİSİNDE12 Şubat 2010 00:00

Konya Teknokent, ABD’deki Silikon Vadisine bir teknik gezi düzenledi. Geziye TOBB-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, Türk Standartları Enstitüsü Başkanı ve Konya Sanayi Odası Başkanı Ta

Konya Teknokent, ABD’deki Silikon Vadisine bir teknik gezi düzenledi. İnovasyon ve teknoloji geliştirme konusunda dünyadaki en başarılı bölge olan Silikon Vadisinin başarı sırlarını öğrenmek, bölgedeki inovasyon altyapısını ve bu altyapı içinde yer alan mekanizmaları gözlemlemek Silikon Vadisi deneyiminden  çıkarılabilecek dersleri  belirlemek üzere düzenlenen geziye TOBB-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez,  Türk Standartları Enstitüsü Başkanı ve Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya Ticaret Borsası Başkanı ve Konya Teknokent Yönetim Kurulu üyesi Uğur Kaleli, Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı, Konya Teknokent Yönetim Kurulu üyesi Prof.Dr.Ali Ünüvar, Konya Teknokent Yönetim Kurulu üyesi Prof.Dr.Adem Elgün, Konya Teknokent Yönetim Kurulu üyesi ve Konya Sanayi Odası Başkan vekili Hüseyin Tosunoğlu katıldı. 

Gezi kapsamında University of California Berkeley, Stanford University ve University of California Davis’teki araştırma merkezleri, girişimcilik merkezleri,  teknoloji transfer ofisleri ve üniversite sanayi işbirliği merkezleri, uluslararası değişim merkezleri ziyaret edilerek bu merkezlerin çalışmaları hakkında bilgi alındı. Ziyaret edilen merkez veya birimlerin yöneticileri ile toplantılar yapılarak potansiyel işbirliği imkanları değerlendirildi. Gezi kapsamında, Silikon Vadisindeki bazı teknoparklar ve business parklar ile inkübatörler, Google başta olmak üzere bazı teknoloji firmaları, bazı venture capital firmaları ziyaret edilerek bu kuruluşların çalışmaları hakkında bilgi alındı, bu kuruluşların yöneticileri ile yapılan toplantılarda Konya Teknokent, Konya bölgesindeki odalar ve üniversitelerin potansiyel işbirliği imkanları değerlendirildi.
 
Gezi sırasında Konya Teknokent delegasyonu ile Turkish American Business Connection Association yöneticilerinin katıldığı bir toplantıda geleceğe yönelik işbirliği imkanları görüşüldü.

  

Okunma Sayısı: 2149
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya