Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT İSİM VE LOGO KULLANIM YÖNERGESİ YAYINLANDI

KONYA TEKNOKENT İSİM VE LOGO KULLANIM YÖNERGESİ YAYINLANDI27 Temmuz 2008 00:00

Konya Teknokent İsim Ve Logo Kullanım Yönergesi yayınlandı. Yayınlanan yönergenin amacı: 4691 Sayılı yasaya göre ihdas edilmiş olan Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin isminin ve bu bölgenin yönetici şirketi olan Konya Teknokent Teknoloji

Konya Teknokent İsim Ve Logo Kullanım Yönergesi yayınlandı. Yayınlanan yönergenin amacı: 4691 Sayılı yasaya göre ihdas edilmiş olan Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin isminin ve bu bölgenin yönetici şirketi olan Konya Teknokent Teknoloji Geliştirme Hizmetleri A.Ş.’nin TTK hükümlerine göre tescil edilmiş firma adının, TPE tarafından tescil edilmiş veya tescil için Türk Patent Enstitüsü veya yabancı tescil kuruluşlarına müracaat edilmiş ticari markalarının ve bu markalar içinde yer alan şekil veya ibarelerin gerçek veya tüzel kişiler tarafından reklam veya tanıtım amacıyla kullanımı için kural ve şartları tanımlamak olarak belirtildi.
 
 Konya Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Fatih M. Botsalı, “Son günlerde Konya Teknokent’teki birkaç firmanın Konya Teknokent ismini müşterilerini yanıltıcı ve aldatıcı biçimde kullanma girişimi olmuştur. Bu girişimler zamanında tespit edilerek ilgili firmalar uyarılmış, hatalı fiiller durudurulmuştur. Ancak, bu tür girişimlerin tekrarını önlemek üzere bir isim ve logo kullanım yönergesi yayınlanması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu amaçla hazırlanarak yürürlüğe konulan yeni yönerge, Selçuk Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Konya Teknokent isimlerinin ve Konya Teknokent’e ait tescilli markaların haksız, usulsüz ve aldatıcı veya yanıltıcı biçimde kullanımını önlemek amacını taşımaktadır.” dedi.

KONYA TEKNOKENT İSİM VE LOGO KULLANIM YÖNERGESİNİ İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ:

KONYA TEKNOKENT İSİM VE LOGO KULLANIM YÖNERGESİ YAYINLANDI için ek dosya

Okunma Sayısı: 2594
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya