Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT İTALYA-AKDENİZ NANOTEKNOLOJİ VE BİYOTEKNOLOJİ ÇALIŞTAY’INDA

KONYA TEKNOKENT İTALYA-AKDENİZ NANOTEKNOLOJİ VE BİYOTEKNOLOJİ ÇALIŞTAY’INDA12 Ağustos 2010 Perşembe 13:27

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı, İtalyan Ulusal Ticaret Komisyonu (ICE) tarafından 27-29 Mayıs 2010 tarihleri arasında Roma, İtalya’da düzenlenen “İtalya-Akdeniz Nanoteknoloji ve Biyoteknoloji Çalıştayı’na katıldı.

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı, 27-29 Mayıs 2010 tarihleri arasında İtalyan Ulusal Ticaret Komisyonu (ICE) tarafından Roma, İtalya’da düzenlenen “İtalya-Akdeniz Nanoteknoloji ve Biyoteknoloji Çalıştayı’na katıldı.
Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Fatih M. Botsalı “İtalya-Akdeniz Nanoteknoloji ve Biyoteknoloji Çalıştayı, İtalyan biyoteknoloji ve nanoteknoloji firmaları ile Akdeniz ülkelerindeki muhatapları arasında işbirlikleri kurulmasını teşvik ve temin etmek üzerde tasarlanmış önemli bir etkinlikti. Çalıştaya Konya Teknokent ve Konya Teknokent’teki nanoteknoloji ve biyoteknoloji firmalarını temsilen katılım sağladık. Çalıştayın ilk kısmında İtalya’da biyoteknoloji ve nanoıteknoloji alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldık, Çalıştayın ikili görüşmeler programında İtalya’daki bir çok kuruluşun yetkilileri ile görüşerek geleceğe yönelik işbirlikleri için mutabakat sağlama fırsatı bulduk. Çalıştay bizim açımızdan çok olumlu ve verimli geçti. Konya Teknokent’in en önemli önceliklerinden birisi Konya Teknokent’in ve Teknokent’teki kuruluşların uluslararası ilişkilerini geliştirmek ve zenginleştirmektir. Konya Teknokent’teki firmalarımızın ulusararası ilişkileri ne ölçüde güçlü olursa Teknokent’te o denli güçlü bir inovasyon altyapısı geliştirilmiş olacaktır. Uluslararası piyasalarda başarılı olacak özgün ürün ve süreçler uluslar arası partnerlerin görev aldığı Ar-Ge çalışmaları sayesinde geliştirilebilmektedir. Bu nedenle, bölgemizdeki işletmelerin önce ülkemizdeki, daha sonra Avrupa’daki daha sonra da tüm dünyadaki büyük kuruluşlar, KOBİ’ler, üniversiteler ve araştırma kurumları ile ortak inovasyon çalışmaları yapması gereklidir. ” dedi.

Okunma Sayısı: 2846
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya