Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT KONYA-KARAMAN BÖLGESİ KALKINMA KURULUNDA

KONYA TEKNOKENT KONYA-KARAMAN BÖLGESİ KALKINMA KURULUNDA23 Aralık 2008 00:00

Konya Teknokent, 22 Aralık 2008 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile oluşturulan Konya-Karaman Kalkınma Kurulunda temsil hakkı elde etti.

Konya Teknokent,  22 Aralık 2008 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan  Bakanlar Kurulu Kararı ile oluşturulan Konya-Karaman Kalkınma Kurulunda temsil hakkı elde etti.
 
Toplam 100 üyeden oluşan Konya-Karaman Kalkınma Kurulunda Karaman ilini temsil eden 30, Konya ilini temsil eden 70 üye bulunuyor. Kurul üyeleri 22 Aralık 2008 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan  Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlendi. Kalkınma Kurulu, kamu kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşuyor. 5449 sayılı  Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanunda Kalkınma Kurulunun görev ve yetkileri:

·       Ajansın yıllık faaliyet ve iç denetim raporlarını görüşmek, değerlendirmek ve yönetim kuruluna önerilerde bulunmak,  

 ·       Bölgenin sorunlarına ve çözüm önerilerine, tanıtımına, potansiyeline ve önceliklerine yönelik olarak yönetim kuruluna tavsiyelerde bulunmak,

·       Toplantı sonuçlarını Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığına raporlamak ve toplantıya ilişkin bir sonuç bildirisi yayımlamak.

olarak tanımlanıyor.

 

 
Konya Teknokent'i Kalkınma Kurulunda Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatih M. Botsalı temsil ediyor.
Okunma Sayısı: 1924
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya