Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT OFİS KİRA ÜCRETİ YENİDEN BELİRLENDİ

KONYA TEKNOKENT OFİS KİRA ÜCRETİ YENİDEN BELİRLENDİ12 Ocak 2008 00:00

Konya Teknokent ofis kira bedeli ve genel gider ücretleri yeniden belirlendi

Konya Teknokent ofis kira bedeli ve genel gider ücretleri yeniden belirlendi.  Konya Teknokent Yönetim Kurulu, ofis kira bedelini aylık 11 YTL/m2+KDV ve Genel İşletme Giderini aylık 2 YTL+KDV olarak belirledi.  Kira ücretinde %10 artış yapılırken hakemli proje yürüten firmalardan proje süresince her 12 ay için 1 aylık kira bedeli alınmayacak. Bu teşvikle hakemli proje yürüten firmalar kira artışından etkilenmemiş olacak.
 
Konya Teknokent Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada "Bilindiği kadarıyla, Türkiye’deki Teknoloji Geliştirme Bölgeleri içinde ofis kira bedeli en düşük olanı Konya Teknokent’tir. Ayrıca kira ücretini YTL olarak belirleyen tek Teknoloji Geliştirme Bölgesi yine Konya Teknokent’tir.
 
Malumları veçhile, Konya Teknokent 23.07.2004 tarihinde faaliyetlerine başlamış olup kira ücretlerine yaklaşık 3.5 yıldır zam yapılmamış bulunmaktadır. Yönetim Kurulumuzun, kira ücretlerinin elden geldiğince düşük tutulması kararlılığına rağmen 08.01.2008 tarihli Konya Teknokent Yönetim Kurulu Toplantısında Konya Teknokent’teki ofislerin kira bedelinde %10 artış yapılarak kira bedelinin aylık 11 YTL/m2+KDV ve Genel İşletme Giderinin aylık 2 YTL+KDV olarak belirlenmesine karar verilmiştir.
 
Bununla birlikte, Konya Teknokent firmalarının yurt içi ve yurtdışı Ar-Ge destek programlarından yararlanmasını teşvik etmek üzere  TÜBİTAK, TTGV, FP7, DPT, KOSGEB, SAN-TEZ vb. tarafından desteklenen hakemli proje(ler) yürüten Konya Teknokent firmalarından proje süresince her 12 ay için 1 aylık kira bedeli  alınmamasına karar verilmiştir. Aynı anda birden çok proje uygulanıyor olması halinde projelerden sadece biri için destek verilebilecektir. 12 aydan kısa dönem için orantılı destek uygulanacaktır. Yeni tanınan bu teşvik ile Konya Teknokent’te yürütülen projelerin TÜBİTAK, TTGV, Sanayi Bakanlığı, KOSGEB, FP7,  AB kurumları vb. saygın kuruluşların onayını alması sağlanarak Konya Teknokent firmalarının ve Konya Teknokent’in imaj ve prestiji kazanması amaçlanmıştır.  Önümüzdeki yıllarda Konya Teknokent’teki her firmanın hakemli Ar-Ge projesi yürütmeye başlayarak ulusal ve uluslararası Ar-Ge destek programlarından azami düzeyde yararlanmasını özendirmek üzere patent desteği vb. başka destek mekanizmaları ve yönlendirici kararlar uygulamaya konulabilecektir.
 
Öğretim Elemanlarının Konya Teknokent’te Ar-Ge çalışması yapmak amacıyla kendi işlerini kurmalarını desteklemek üzere 01.07.2007 tarihinden sonra Konya Teknokent’e kabul edilen firmalardan Selçuk Üniversitesi öğretim elemanlarından ortağı olanlara Teknokent’e girdiği tarihten sonraki 12. ayın kirası bir kereye mahsus olmak üzere alınmayacaktır." görüşlerine yer verildi.
 
Okunma Sayısı: 3164
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya