Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT ŞANTİYESİNDE YOĞUNLUK

KONYA TEKNOKENT ŞANTİYESİNDE YOĞUNLUK24 Haziran 2008 00:00

Konya Teknokent'in tamamlanmak üzere olan yeni binasına ait şantiyede faaliyetler yoğunlaştı.

Konya Teknokent'in tamamlanmak üzere olan yeni binasına ait şantiyede faaliyetler yoğunlaştı. Bir yandan inşaatın tamamlanması için son işlemler yapılırken diğer yandan elektrik, su, kanalizasyon, yol, telefon, dış mekan aydınlatma, fiberoptik internet bağlantısı ile ilgili altyapı faaliyetleri hız kazandı. 
 
Konya Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Fatih M. Botsalı, "Alaaddin Keykubat Kampüsündeki Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünce tahsis edilen eski binamızda kiraya verebileceğimiz tek bir ofis dahi kalmadı. Yeni binamızdaki çok sayıda ofis  henüz bina kullanıma girmeden rezerve edildi. Yeni binamızda 100 yeni girişimciyi kabul edebileceğimizi umuyoruz. Yeni binamızın bir yıl içinde dolacağını öngörüyoruz. Bu nedenle, vakit geçirmeksizin üçüncü binamızın inşaatına başlayacağız.” dedi. 
 
Prof.Dr. Fatih M. Botsalı “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek, Konya Teknokent inşaatının tamamlanması için bizlere her türlü desteği veriyor, KOSKİ Genel Müdürümüz, MEDAŞ Genel Müdürümüz, BB Fen İşleri Daire Başkanımız, Telekom Konya İl Müdürümüz binamızın kısa zamanda devreye alınması için bizlere her türlü desteği sağlıyorlar. Ancak, GAZNET’ten istediğimiz desteği alamadık. Doğalgaz bağlantısı için GAZNET tarafından talep edilen çok yüksek meblağı, ödenek yetersizliği nedeniyle karşılayamadığımız için akıllı bina teknolojisi kullanılan yeni binamızı doğalgazlı ısıtma sistemi tamamen kurulmuş olmasına rağmen ilave bir kömürlü kazan alarak kömürle ısıtmayı planlıyoruz.“ dedi.
Okunma Sayısı: 1729
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya