Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya Teknokent / SELÇUK Teknoloji Transfer Ofisinden Avrupa Teknik İş Ziyaretleri

Konya Teknokent / SELÇUK Teknoloji Transfer Ofisinden Avrupa Teknik İş Ziyaretleri23 Aralık 2015 Çarşamba 22:06

Konya Teknokent SELÇUK Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) TÜBİTAK 1513 kapsamında Mentörlük desteği verdiği Fırat ve Pamukkale TTO ile birlikte uluslararası İşbirliklerini güçlendirmek adına Avrupa Teknik İş ziyaretleri programına katılmışlardır.

 

 

Konya Teknokent SELÇUK Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) TÜBİTAK 1513 kapsamında Mentörlük desteği verdiği Fırat ve Pamukkale TTO ile birlikte uluslararası İşbirliklerini güçlendirmek adına Avrupa Komisyonu KOBI Yürütme Ajansı, Atlonpole Land of Innovation, Dortmund Teknik Üniversitesi (DTU) Araştırma Yenilik Transfer Ofisi, Liason Entreprises Universites (LIEU) Network, T.C. Paris Büyükelçiliği- T.C. UNESCO Daimi Temsilciliği ve UNESCO Bilim Politikası ve Teknoparklar Müdürlüğü, TNO Ltd, TÜBİTAK TUR & BO, Vrije Universiteit Brussel ve ICAB İş ve Teknoloji İnkübasyon Merkezi ve Yes! Delft İnkübasyon Merkezlerine Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Süleyman Soylu, SELÇUK TTO Proje Yürütücüsü Yeliz Erenler, Girişimcilik ve Şirketleşme Uzmanı Ufuk Korkmaz, Uluslararası Proje Geliştirme Uzman Yardımcısı Nilgün Özdemir ve Patent ve Ticarileştirme Uzman Yardımcısı Mehmet Tanyer katılım sağlamışlardır. Pamukkale TTO’dan TTO Yürütücüsü Hüseyin Karakuş, Üniversite Sanayi İşbirliği Temsilcisi Süleyman Aytekin, Girişimcilik ve Şirketleşme Temsilcisi Özge Solakoğlu ve Fırat TTO’dan TTO Yöneticisi Prof. Dr. Erhan ve Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Modül Sorumlusu ve Girişimcilik ve Ticarileşme Modül Sorumlusu Sema Akın da Avrupa Teknik İş ziyaretleri programına katılmışlardır.

Konya Teknokent / SELÇUK TTO, Fırat TTO ve Pamukkale TTO’ların KOBİ’lere ve Akademisyenlere sundukları eğitim faaliyetleri, ulusal ve uluslararası fon kaynakları konusunda bilgilendirme ve destek mekanizmaları, üniversite sanayi işbirliğinde TTO’nun rolü, Fikri mülkiyet hakları yönetimi ve ticarileştirme konusunda kullanılan araçlar ve girişimcilere sunulan imkânlar hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuştur. KOP Bölgesinde öne çıkan sektörler hakkında bilgi verilmiş ve Bölgede yürütülen Kümelenme faaliyetleri hakkında bilgi verilmiştir.

Ziyaret edilen kurumlar arasında özellikle çerçeve programlarının devamı niteliğinde olan Ufuk 2020 ve ikili işbirliği programlarına ilgiyi artırmaya yönelik ziyaret edilen Avrupa Komisyonu KOBİ Yürütme Ajansı ile bölgedeki KOBİ’lerin dikkatini çekmeye yönelik farkındalık ve deneyim paylaşımı konulu bir seminer düzenlenebileceği hususu ve TÜBİTAK TUR&BO Ofisi ile de Networking ve Lobi hizmetleri kapsamında ticari birliklerle iletişime geçilmesi hususunda birlikte işbirliği yapılması konusu görüşülmüştür.

Girişimcilik konusunda Avrupa’da söz sahibi kurum olan Yes! Delft teknoloji start-uplarının endüstride söz sahibi firmalar haline getirilmesinin Yes! Delft’in misyonu olduğuna vurgu yapılarak, firma oluşturma ve geliştirme süreçlerinde mentörlük ile yol göstericilik faaliyetlerinin Yes!Delft’in ana görevi olduğunu bu yolla akademisyen, firma ve öğrencilerin girişimciliğe yönlendirildiğini belirtti. Konya Teknokent’te bulunan girişimcilerin farklı bir ortamda projelerini geliştirmek ve Yes! Delft’teki girişimcilerle bir araya gelme imkânının sağlanması konusu görüşülmüştür.

SELÇUK TTO tarafından geliştirilen Patent Portföyündeki patentlerin ticarileştirilmesi hususu özellikle TNO ltd, Dortmund Teknik Üniversitesi Araştırma ve Yenilik Transfer Ofis, LIEU network, Vrije Universiteit Brussel ve ICAB İş ve Teknoloji İnkübasyon Merkezi ile görüşülmüştür.

TÜBİTAK TUR&BO Ofisi ile SELÇUK TTO işbirliğinde yürütülmesi planlanan programların listesi paylaşılmış ve TUR&BO fırsatlarından yararlanmak üzere görüşmelere başlanmıştır.

 

img-20151116-wa0032.jpg

img-20151118-wa0002.jpg

img-20151118-wa0006.jpg

img-20151121-wa0045.jpg

img-20151121-wa0055.jpg

 

 

 

Okunma Sayısı: 5732
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya