Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT / SELÇUK TTO MERAM EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE

KONYA TEKNOKENT / SELÇUK TTO MERAM EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE10 Şubat 2014 Pazartesi 22:28

Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesinin doktorlarına yönelik aylık programlarının 30.01.2014 tarihindeki konuğu Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve SELÇUK TTO Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Bayram SADE idi.

Başhekim Prof.Dr. Dursun ODABAŞI , Prof. Dr. Ömer KARAHAN, Prof. Dr. Şamil ECİRLİ ve değişik kliniklerde görev yapan 30’un üzerinde doktorun katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Toplantı Prof. Dr. Ömer Karahan’ın açılış konuşması ile başlamıştır. Prof. Dr. Ömer KARAHAN kurumun klinik hizmetleri yanında, eğitim ve araştırma görevinin olduğunu, bu anlamda Konya Teknokent’i ve SELÇUK Teknoloji Transfer Ofisini yakından tanımak istediklerini ve çalışma arzusu içerisinde bulunduklarını belirtmiştir. Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bayram SADE Konya Teknokent’in Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin Yönetici Şirketi olarak 2004 yılında kurulduğunu Teknoparklar sıralamasında 7. Sırada olduğunu belirttikten sonra, ortaklık yapısı , güçlü yönleri, yasal dayanakları, akademisyen ve sektör için avantajları, sektöre ve bölgeye kazandırdıklarını anlatmıştır.

Prof. Dr. Bayram SADE Teknoloji Transfer Ofisinin Konya Teknokent bünyesinde 2006 yılında kurulduğunu, Üniversite –Sanayi arasında etkin bir ara yüz konumuna ulaştığını, 2013 yılında TÜBİTAK 1513 programı kapsamında desteklenen 10 Teknoloji Transfer Ofisi’nden birisi olma başarı gösterdiğini açıkladıktan sonra, TTO Modüllerini, özellikle Üniversite-Sanayi işbirliği; Fikri, Sınai Mülkiyet Hakları ve Ticarileştirme; Girişimcilik ve Şirketleşme biriminin faaliyetlerini anlatmıştır.   Prof. Dr. Bayram SADE birlikte çalışma üzerine bir model oluşturma arzusunu dile getirmiştir.

Toplantı soru ve cevap bölümü ile sona ermiştir.

Prof. Dr. Bayram SADE katılımcılara SELÇUK TTO tanıtım kitapçığı ve PADES Patent Portföyü takdim etmiştir.

 

Okunma Sayısı: 2730
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya