Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT-SELÇUK TTO STRATEJİK PLAN ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KONYA TEKNOKENT-SELÇUK TTO STRATEJİK PLAN ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ06 Mart 2015 Cuma 17:10

Konya Teknokent-Selçuk TTO 26 Şubat 2015 tarihinde Konya Rixos Otel’de “Stratejik Plan Çalıştayı”nı gerçekleştirdi.

 

 

 

Konya Teknokent ve Selçuk TTO’nun mevcut durumu, misyonu ve temel ilkelerinden hareketle, geleceğe yönelik bir vizyon oluşturmak ve vizyona uygun amaçlara ulaşmak için yapılması gereken stratejilerin belirlenmesinin hedeflendi.  Çalıştaya, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan ve Prof. Dr. Mustafa Şahin, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürü Uğur Özalır, Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bayram Sade, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Ticaret Odası, KOP BKİ, Mevlana Kalkınma Ajansı ve STK temsilcileri, farklı üniversitelerden akademisyenler ve firma yetkilileri katıldı.

Çalıştayın açılışında konuşan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Selçuk Üniversitesi olarak Konya Teknokent’e ve Selçuk TTO’ya ayrı bir önem veriyoruz. Çünkü Konya Teknokent şu anda sadece Konya’da değil, Konya ve çevresinde bulunan KOP illerine de hizmet vermektedir. Ayrıca Türkiye’de teknolojik gelişmeye de çeşitli şekillerde katkı sağlamaktadır. Bu katkının devamlı hale gelmesi bizim açımızdan son derece önemli”  dedi.

Selçuk Üniversitesi’nin TTO kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan destekli 10 üniversite içinde yer alan tek Anadolu üniversitesi olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Türkiye’nin istediği sıçramayı ekonomik olarak yapabilmesi açısından teknolojik katkı son derece önemli. Yüksek katma değeri olan ve inovatif ürünler ürettiğimiz takdirde ekonomik gelişmemizi devam ettirebiliriz. Bunun için de üniversite ve sanayi işbirliğinin öneminin farkındayız. Bu işbirliğini ilerletmek için her türlü desteği sağlıyoruz. Benim anlayışımda bir ülke gelişmişse o ülkenin üniversiteleri de gelişmiştir. O yüzden üniversiteler ülkelerin gelişmesinin dinamikleridir” diye konuştu.

Çalıştayda konuşmasını gerçekleştiren Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar ise Konya Teknokent ve Selçuk TTO’nun Türkiye’de örnek olduğunu belirterek, gerek ülkemizin gerekse bölgenin kalkınmasında önemli rol oynadığını söyledi.

Ardından söz alan Konya Teknokent ve Selçuk TTO’nun tanıtım sunumunu gerçekleştiren Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bayram Sade, “Bölgenin gelişmesi ve bu sayede ülkenin gelişmesini de sağlamak açısından Selçuk TTO sadece kendi çalışmalarını devam ettirmekle kalmıyor, Türkiye’de bulunan diğer ofislere de mentörlük hizmeti veriyor. Proje hazırlamak isteyen akademisyenlerle bu alanda uzman akademisyenleri eşleştiriyor ve onlara mentörlük hizmeti sağlıyoruz. Bu sayede süreç daha hızlı ilerliyor. Konya Teknokent ve Selçuk TTO, bölgede son derece önemli merkezlerdir. Vizyonumuz, ülkemizde ve dünyada barış ve refah için inovasyon, araştırma ve teknoloji geliştirme faaliyetlerine katkıda bulunmak ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürmektir” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından geçilen oturumlarda tüm katılımcılar, Eğitim Tanıtım Bilgilendirme,  Firma - KOP Bölgesel Hizmetleri,  FSMH ve Ticarileştirme, Girişimcilik,  Proje Yönetimi Ar-Ge ve  İnovasyon, Toplumsal İlişkiler ve Sosyal Faaliyetler, Üniversite Sanayi İşbirliği, Yönetim-İK başlıkları altında tüm paydaşların farklı masalarda eşit dağılımlarıyla oluşturulan çalışma gruplarında çalışma gerçekleştirdi.

 

AKADEMİS-

YENLER

SELÇUKLU AKADEMİK DÜŞÜNCE VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ

BİLİM SANAYİ TEKNOLOJİ BAKANLIĞI

TEKNOKENT FİRMALARI

TEKNOKENTLER-TGB-TTO

GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU

KONYA OVASI PROJESİ BÖLGE KALKINMA İDARESİ BAŞKANLIĞI

KONYA TARIM KÜMELENMESİ

KONYA SANAYİ ODASI

34

1

1

1

8

13

7

5

1

3

KONYA TİCARET BORSASI

KONYA TİCARET ODASI

KOSGEB

SELÇUKLU BELEDİYESİ

KONYA TEKNOKENT YÖNETİM KURULU

DİĞER

SANAYİ

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

ÖĞRENCİ

MODARETÖR

3

3

2

5

5

1 (DESTEK PATENT)

2

1

6

11

  

image1.jpg

image2.jpg

img_7018.jpg

img_7019.jpg

img_7025.jpg

img_7030.jpg

img_7034.jpg

img_7035.jpg

img_7037.jpg

 

Okunma Sayısı: 5358
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya