Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT ULUSLARARASI TANITIM VE İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMA GRUBU İLK TOPLANTISINI YAPTI

KONYA TEKNOKENT ULUSLARARASI TANITIM VE İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMA GRUBU İLK TOPLANTISINI YAPTI09 Nisan 2009 00:00

Konya Teknokent Uluslararası Tanıtım ve İşbirliği Çalışma Grubu ilk toplantısını yaptı. İlk toplantıda grup üyeleri birbiri ile tanıştı, grubun çalışma yöntemi görüşüldü.

Konya Teknokent Uluslararası Tanıtım ve İşbirliği Çalışma Grubu ilk toplantısını yaptı. İlk toplantıda grup üyeleri birbiri ile tanıştı, grubun çalışma yöntemi görüşüldü.

Konya Teknokent Uluslararası Tanıtım ve İşbirliği Çalışma Grubunun amacı: Konya Teknokent’in, Konya Teknokent’teki Ar-Ge kuruluşlarının ve Konya Bölgesindeki üretim ve hizmet sektörü kuruluşlarının 

 
  *    uluslararası tanıtımını yapmak,

*    uluslararası işbirlikleri kurmasını sağlamak,

*    uluslararası ağlara üye olmasını sağlamak,

*    uluslararası etkinliklere katılımını sağlamak,

*    uluslararası araştırmacı değişim programlarından yararlanmasını sağlamak,

*    FP7, EUREKA, IPA, CIP, World Bank, UNDP  vb.  uluslararası destek programlarından hibe ve finansal destek almasını sağlamak,

*    başka ülkelerdeki teknoparklarda temsilcilikler oluşturmasını sağlamak,

*    başka ülkelerde yatırım yapmalarına destek sağlamak,

Konya Teknokent’e yabancı yatırımcı çekmek ve bu konularda ihtiyaç duyulan politika ve stratejileri belirlemek, gerekli olabilecek etkinlikleri planlamak ve yürütmek, ilgili etkinliklere katılmak, gerekli proje önerilerini hazırlamak ve uygulamak, yukarıda belirtilen konularda Selçuk Üniversitesinin ilgili akademik birimleri ve diğer üniversiteler ve kamu ve özel sektör kuruluşları ve STK’lar ile iletişim sağlamak ve işbirlikleri oluşturmak olarak belirlendi.

İlk aşamada Selçuk Üniversitesi öğretim elemanlarından oluşan çalışma grubuna ilerleyen zaman içinde kamu ve özel sektör temsilcileri alınacak. Ayrıca,  çalışma grubu bünyesinde profesyonel uzmanlar istihdam edilecek. Konya Teknokent, çalışma grubunda görev alacak akademisyenlerin belirlenecek ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli eğitimleri almasını, yurt içi ve yurtdışı deneyime sahip olmasını imkanları dahilinde temin edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 2010
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya