Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNE YÖNELİK UZMAN VERİ TABANI OLUŞTURUYOR

KONYA TEKNOKENT ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNE YÖNELİK UZMAN VERİ TABANI OLUŞTURUYOR20 Eylül 2006 00:00

Oluşturulmakta olan veri tabanı, Üniversite ile işbirliği yaparak AR-GE çalışması yürütmek isteğinde olan sanayici ve girişimciler ile yapılacak Ar-Ge konusunda birikimi olan uzmanları bir araya getirme amacıyla kullanılacak.

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde (Konya Teknokent’te) Ar-Ge faaliyeti yürüten/yürütecek teknoloji firmalarına Ar-Ge çalışmalarında danışman statüsünde destek olabilecek öğretim elemanlarını önermek amacıyla Konya Teknokent A.Ş. bünyesinde bir uzman veritabanı oluşturuluyor.

Oluşturulmakta olan veritabanı, Konya Teknokent A.Ş.’den uzman talebinde bulunan Teknokent içindeki veya dışındaki sanayici ve girişimcilere, yapmayı planladıkları Ar-Ge  çalışması ile ilgili deneyimi ve/veya birikimi olan öğretim elemanlarını önermek amacıyla kullanılacak.

Girişimcilerin Teknokent A.Ş.’den uzman talepleri AR-GE konusu ile ilgili anahtar kelimeler belirtilerek yapılacak, Konya Teknokent  yetkilileri Konya Teknokent Uzman Veritabanında yer alan ve yapılan taleple ilgili olan tüm öğretim elemanlarının isim ve iletişim bilgilerini talepte bulunan girişimciye verecek. Girişimci listede yer alan dilediği öğretim eleman(lar)ı ile “Selçuk  Üniversitesi Öğretim Elemanlarının Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Bünyesinde Çalışmalarına İlişkin Uygulama Esasları Yönergesi”ne uygun olarak işbirliği yapabilecek. Konya Teknokent’e Ar-Ge çalışmalarında destek almak üzere uzman talebi ile müracaatedengirişimcilere sadece Konya Teknokent Uzman Veritabanında yer alan öğretim elemanlarını önerilebilecek.

Diğer taraftan, Konya Teknokent tarafından, ARGEPP’2006 ARGE Proje Pazarı Etkinliğinin düzenlenmesi amacıyla 2005 yılında oluşturulan ve daha sonra kalıcı olmasına karar verilen 9 adet “Konya Teknokent Tematik Alan Komitelerinin” sayısı ve isimleri FP7 Tematik Alanları esas alınarak yeniden düzenleniyor. Konya Teknokent Uzman Veritabanındaki öğretim elemanı sayısı yeterli düzeye eriştiğinde, Tematik Alan Komitelerinin üyeleri, komite çalışmalarında yer almaya istekli olan ve komite çalışmalarına vakit ayırabilecek olan  Konya Teknokent Uzman Veritabanına kayıtlı uzmanlar arasından yeniden belirlenecek. Tematik Alan Komiteleri, ilgili olduğu bilimsel ve teknolojik alanda bölge ve ülke bazında politika, strateji ve projeler üretmek üzere faaliyet gösterecek.

Konya Teknokent tarafından düzenlenecek sınırlı sayıda katılımcıkabuledilebilecek eğitim, çalıştay vb. etkinliklere katılımcı kabulünde Konya Teknokent Uzman Veritabanında yer alan isimlere öncelik verilecek.  

Konya Teknokent Uzman Veritabanında yer almak isteyen üniversitemiz öğretim elemanlarının http://www.konyateknokent.com.tr/?aw=uzmanlar adresindeki Konya Teknokent Uzman Profili Formunu doldurması gerekiyor. Bu formda yer alan bilgiler sadece uzman talebi müracaatlarını karşılamak amacıyla kullanılacak ve bilgi sahibinin izni olmadan yayınlanmayacak. Veritabanına tüm üniversitelerden müracaatkabuledilecek.

Okunma Sayısı: 1666
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya