Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KONYA TEKNOKENT ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİ GİRİŞİMCİ OLARAK YETİŞTİRİYOR

KONYA TEKNOKENT ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİ GİRİŞİMCİ OLARAK YETİŞTİRİYOR10 Ekim 2007 00:00

Konya Teknokent yeni ve yüksek teknoloji alanlarında kendi işini kurmak isteyen üniversiteli gençleri girişimci olarak yetiştirmek üzere ÜNİ-GİRİŞİM Üniversiteli Girişimci Yetiştirme Programı başlıklı bir programı yürürlüğe koydu

Konya Teknokent yeni ve yüksek teknoloji alanlarında kendi işini kurmak isteyen üniversiteli gençleri girişimci olarak yetiştirmek üzere "ÜNİ-GİRİŞİM Üniversiteli Girişimci Yetiştirme Programı" adı altında bir program başlattı.
 
Program kapsamında kendi işini kurmak isteyen üniversiteli gençlere iş yeri açma, iş planı hazırlama, temel işletmecilik, inovasyon ve teknoloji yönetimi, fikri ve sınai mülkiyet hakları, yasal mevzuat, teknik mevzuat , proje çevrimi yönetimi, ulusal ve uluslararası girişimcilik ve Ar-Ge destek programları, AB hibeleri ve Ar-Ge desteklerine proje önerisi hazırlama konularında temel bilgiler verilecek.
 
Eğitim sırasında katılımcıların iş fikirlerini iş planına dönüştürmeleri, TÜBİTAK-TEKNOGİRİŞİM, TTGV-Teknolojik Girişimcilik Destekleri ve KOSGEB desteklerinden yararlanmak üzere gerekli hazırlıkları yapmaları sağlanacak.
 
Programdan mezun olan genç girişimcilerin hazırladıkları iş planları değerlendirilerek içlerinden desteklenmeye değer bulunanlara Konya Teknokent İnkübasyon Merkezinde ofis tahsis edilerek ücretsiz KOBİ destek hizmetleri verilecek.
 
Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatih M. Botsalı konuyla ilgili olarak yapığı açıklamada “Selçuk Üniversitesinin öğrenci sayısı 85.000’i bulmuştur. Üniversiteden her yıl 7.500 lisans, 1.500 yüksek lisans ve doktora öğrencisi mezun olmaktadır. Bu öğrencilerin bir kısmını yeni ve yüksek teknoloji alanlarında kendi işlerini kurmak üzere yönlendirmek ve yetiştirmek istiyoruz. Selçuk Üniversitesi mezunlarının sadece binde birini yeni ve yüksek teknoloji alanlarında girişimci olarak kazanabildiğimiz takdirde Konya Teknokent’e her yıl 10 yeni firma kazanmış olacağız. Üç yıl önce kurulmuş olan Konya Teknokent’te halen 75 girişimcinin Ar-Ge çalışmaları yürüttüğü göz önüne alındığında Üniversiteli Girişimci Yetiştirme Programı ile yetiştirilecek girişimcilerin Konya Teknokent’in büyümesi ve gelişmesine önemli ivme kazandırmasını beklemekteyiz. Konya Teknokent bu programın devamı olarak başarı şansı yüksek iş fikri olanlara risk ortaklığına dayalı finansal destek sağlayacak bir model oluşturma çalışmalarına devam etmektedir. “ dedi.
 
 
 
 
Okunma Sayısı: 1431
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya